SP'den ZGC'ye ziyaret

SP'den ZGC'ye ziyaret

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret eden Saadet Partisi İl Başkanı Sadık Kar, ''Haberlerinden sebep içeriye atılan, sıkıntıya düşen veya tehdit edilen gazetecilerin olduğu bir dönemde yaşıyoruz'' şeklinde konuştu.

Saadet Partisi (SP) Zonguldak İl Başkanı Sadık Kar ve Yönetim Kurulu Üyeleri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti'ni (ZGC) ziyaret etti.

ZGC Başkanı Derya Akbıyık ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Gazeteciler Günü nedeniyle bugün Saadet Partisi İl Başkanım Sadık Kar ve yöneticiler cemiyetimizi ziyaret ettiler. Saadet Partisi ne çalışmalarında da başarılar diliyorum dedi. 

KAR:''BU ORTAMDA YAPILAN GAZETECİLİK GERÇEKTEN ZOR''
SP İl Başkanı Sadık Kar'da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayarak şunları ifade etti:

''Gazeteciler kalemin kırılması tehdidi ile karşı karşıya kalıyorlar. Bu ortamda yapılan gazetecilik gerçekten zor bir gazetecilik. İnşallah bu günlerin yüzü suyu hürmetine bütün arkadaşlar bütün siyasiler gazetecilerin haber yapma özgürlüklerini biraz daha rahat ortamlarda daha rahat haber yapmanın rahatlığı içerisinde çalışmaya gayret ederler. Biz Zonguldak'ta ve Türkiye'de gazetecilerin çalışan gazeteci ücretleri yaşamış oldukların sıkıntıları görüyoruz. Haberlerinden sebep içeriye atılan,sıkıntıya düşen veya tehdit edilen gazetecilerin olduğu bir dönemde yaşıyoruz.  Bu dönemde söz söylemek biraz zor. Allah kolaylık versin diyoruz.''dedi.
(HABER-ERCAN DEMİR)

 

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2020, 17:20
YORUM EKLE

banner43

banner261

banner292

banner266

banner297

banner222

banner94

banner31

banner44

banner286

banner114