TTK özelleşmeli...Kaçak ocaklara polis yerine mühendis gönderin

TTK özelleşmeli...Kaçak ocaklara polis yerine mühendis gönderin

TTK özelleşmeli...Kaçak ocaklara polis yerine mühendis gönderin

Gelik Belediye Başkanı Burhan Sezgin, Kanal Z Genel Yayın Yönetmeni Simge Kırlı'nın moderatörlüğünü yaptığı "Günün Konusu" programının canlı yayın konuğu oldu.TTK,rödövans ve ruhsatsız ocaklarla ilgili açıklama yapan Sezgin,"Gelik'te de ocaklar var.Ancak her yerden TTK'ya işe giriliyor,Gelik beldesinin çocukları ne yazık ki TTK'ya işe alınmadı.Öncelik oradaki insanlara verilmedi.Yasa dışı ocaklar tarihten buyana var.Bu kardeşlerimizin ocaklarına polisi,jandarma değil mühendisleri gönderirseniz iyileştirme sağlarsanız ruhsat sahibi yaparsanız ekonomiye katkısı olacaktır.Bu insanlar çalışacaklar. Onları da yok sayamazsınız. Bu insanların ocağına bomba atarak yaşamını yok ediyorsunuz. Kömür lazım.Milyon ton kömür dışarıdan Zonguldak'a geliyor bunun parası yine milletten çıkıyor.Biz üretsek iç piyasada hareketlenecek.Vatandaşlar mağdur edilmemeli.Bir ocağın açılma maliyeti 200 bin lira.Orada kömür üretiyorlar başka bir şey yapmıyorlar.Emniyetli ocaklarda da kazalar oluyor.Biz kaçak ocakların yasallaşmasını ve çalışmasını istiyoruz.Sanki PKK arar gibi tim kurulup ocakların peşinden koşuluyor.Bu insanlar gariban.Ruhsatsız ocaklarda desteklenmeli ve teşvik verilmeli üretmeli.Oradaki arkadaşlarımıza üzülüyorum.Herkes taşın altına elini koymalı"dedi.

"ÜNİVERSİTE MEZUNU KAZMACI OLMAZ"

Milletvekillerinden destek görüyormusunuz sorusuna Sezgin,"Madencilik zor bir meslek.Bir şekilde konuların önü tıkanıyor.İş güvenliğini sağlasan da kaza oluyor.Üniversite mezunu kazmacı olmaz ilkokulu mezunları madende çalışıyor.Bakanlıktan çalışmalar yapıldı ancak yetersiz.Milletvekillerini uzun süredir Gelik'te görmüyoruz"dedi.

"TTK ÖZELLEŞMELİ ÇALIŞMADAN PARA ALIYORLAR"

TTK ve GMİS'e yönelik eleştirilere değinen Gelik Belediye Başkanı Burhan Sezgin,"Kamu kurumunda çalışanlar işin hakkını vermiyor.İşe girdikten sonra rahat yerde çalışmak için uğraşıyorlar.Kamu kurumu düzgün işletilse bu durumlar yaşanmaz.Devlet elini çekmek istiyor ve ama bırakamıyor.Özel sektör olsa bu şekilde çalışılmasına izin verilmez.Bir çoğu çalışmadan para alıyor.Özel sektörde bunlara göz yumulmaz.TTK mekanize sistemde başarılı.Maliyetlerin azalacağı,kazaların önleneceği hesaplanarak yapılan çalışma.TTK özelleşmelidir.Herkes çalışmalı ve üretmeli.Bunlar olsa bugün tartışmalar yaşanmaz"dedi.

(HABER:GÖKSEL ÇOLAK)

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2021, 14:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
zonguldaklı
zonguldaklı - 4 hafta Önce

kanun dışı bir olayı tv den nasıl savunuyorsun sen belediyecilik oyna ttk yı özelleştir ondan sonra birilerine köle olsun bu insanlar ttk giderse sen orada muhtar olacak seçmen bulamazsın

Kilimli
Kilimli - 3 hafta Önce

Başkanım sizi tebrik ediyorum.

banner302

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner299

banner114