TÜRKİYE SOSYAL DEVLET ANLAYIŞIYLA AK PARTİ İLE TANIŞTI

TÜRKİYE SOSYAL DEVLET ANLAYIŞIYLA AK PARTİ İLE TANIŞTI

TÜRKİYE SOSYAL DEVLET ANLAYIŞIYLA AK PARTİ İLE TANIŞTI

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Sosyal Politikalar Başkanı Metin Ergenç, "Türkiye sosyal devlet anlayışı ile AK Parti ile tanıştı"dedi.

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Sosyal Politikalar Başkanı Metin Ergen, 2002 yılından bu yanan AK Parti'nin öncülüğünde ülkemizde Sosyal Devlet olma anlayışıyla muhalefet partilerinin hayallerine bile sığamayacak atılımlar yapıldığını söyledi. Başkan Ergenç yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

‘’ Sosyal Devlet ‘’ teriminin ne demek olduğu hükümetimiz zamanında öğretilmiştir. Bu öğreti çoğu ülkeye bile ders niteliğinde olacakken Sosyal Devlet anlayışını hükümetimiz zamanında öğrenen insanların bu tarz açıklamalar yapması talihsizlikten öteye gitmeyecektir. Ayrıca Sosyal Yardımlaşma anlayışının bu derece siyasi bir kavram olarak ortaya çıkarılmaya çalışılması tasvip ettiğimiz bir durum değildir. Ülkemizde yapılan yardımlar Sosyal Yardımlaşma Vakıflarımızın ve ilgili kurumların şeffaf ve dikkatli çalışmaları sayesinde ileri düzeyde yürütülmekte ve Zonguldak ilimizde de Mahalle Mahalle, Sokak Sokak , Ev Ev gezilerek incelemeleri yapılmaktadır. Masa başı siyaseti yapanların, sokaktan uzak kalanların bunları bilmesi mümkün değildir. Hiçbir ihtiyaç sahibi aç, açıkta bırakılmamaktadır. Bu anlamda hükümetimiz döneminde yapılan çeşitli desteklerin hiçbiri önceki dönemlerde kelime olarak bile ağza alınamamıştır.

SOSYAL YARDIMLAR SİYASİ ÇIKARLAR İÇİN KULLANILMAMALIDIR

Bürokratlarımız bu kadar şeffaf ve düzenli çalışırken uygulanmaya çalışılan karalama kampanyasını ve insanların yardım alması gibi hassas bir durumu siyasi bir kavram haline getiren kişi ve kurumları kınıyor ve onlarla aynı düşüncede olmadığımızı bir kez daha dile getiriyoruz. Bu kadar hassas konulardan çıkar sağlayıp siyasi düşünceler içerisine sokan kişilerle aynı yolda yürümediğimiz için de bir kez daha mutluyuz. 

BÜROKRATLARIMIZIN ÜZERİNDEN ZEHİRLİ DİLİNİZİ ÇEKİN

Karalama kampanyalarıyla ve zehirli dil ile insanları kışkırtmaya çalışıp yardımlar konusunda şeffaf ve hassas çalışan bürokratlarımızın hakkına giren bu zihniyet bir kez daha kaos yaratıp beslenmeye çalıştığını ve derde deva olamayacağını gözler önüne sermiştir. Zehirli dil ile bürokratlar üzerinden baskı kurup devletimizin kurumlarının çalışmalarına engel olabileceklerini düşünen güruhun bu anlamda başarılı olamayacağını ve vatandaşlarımızın bu tarz yalanlara artık tahammülünün kalmadığını bilmelerini isteriz. Sırf siyasi kazanım uğruna kurumlarımızda sosyal yardımları şeffaf bir şekilde ilerletip insanların dili, dini, ırkı, siyasi görüşü gibi kavramlarla ilgilenmeyen bürokratlarımızı zan altında bırakmak saygısızlıktan öteye gitmeyecektir. Devletimizin şefkati ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her zaman  her anlamda yanındadır, bizlerde AK Parti İktidarının Zonguldak temsilcileri olarak Teşkilatımızın tüm kademeleri ve Belediyelerimiz ile her daim caddelerde halkımız ile iç içe ve vatandaşımızın yanındayız."
(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2022, 12:47
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner300

banner314

banner303

banner313

banner94

banner31

banner299

banner319

banner320

banner266