Türkmenistan Büyükelçisinden ZBEÜ'ye ziyaret

Türkmenistan Büyükelçisinden ZBEÜ'ye ziyaret

Uluslararasılaşma yolunda önemli adımlar atan ve dünyanın birçok ülkesinden yabancı uyruklu öğrencinin eğitim görmesine imkan sağlayan ZBEÜ'yü, Türkmenistan Büyükelçisi İşankuli Amanliyev ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Büyükelçi, Üniversitemizde öğrenim gören Türkmen öğrencilerle ilgili istişarelerde bulundu ve üniversite hakkında daha geniş bilgi edindi. Büyükelçi Amanliyev, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı ile görüşmede Türkmenistanlı öğrencilerin Üniversitemizde eğitim görmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Rektör Çufalı, başta Türk Cumhuriyetleri’nden gelen öğrenciler olmak üzere, yabancı uyruklu öğrencilerle ilgili yürütülen çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulundu. 69 farklı ülkeden öğrenciyi buluşturan ZBEÜ'nün çok kültürlü ortamının önemine vurgu yapan Rektör Çufalı, üniversitenin kardeş ve komşu ülkelerden gelen uluslararası öğrencilere tüm misafirperverliğiyle her zaman açık olduğunu söyledi.

Türkiye ile Türkmenistan halkının ortak geçmiş ve samimi ilişkilere sahip olduğunu ifade eden Büyükelçi Amanliyev, süreçte emekleri için Rektör Çufalı'ya teşekkür etti. İki ülke ilişkileri ve eğitim faaliyetlerinin ele alındığı görüşmenin sonunda, ziyaret; karşılıklı çeşitli hediyeler ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Rektörümüz ile yapılan görüşmenin ardından Büyükelçi, Türkmen öğrenciler ve Üniversitemiz Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa İnan ile üniversitemizin Teras Kafesinde görüşerek, öğrenciler ile sohbet etti ve Üniversitemize olan ziyaretini sonlandırdı.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner114