Uçar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a anlattı

Uçar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a anlattı

Uçar,  Cumhurbaşkanı Erdoğan’a anlattı

Özel Maden Ocak Sahibi Alaatin Kurnaz, AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşerek rödövansçıların içinde bulunduğu sorunları anlattığını ve çözüm için umutlu olduklarını söyledi.

Zonguldak’ta uzun yıllardır Türkiye Taşkömürü Kurumu’ndan (TTK) kiralanan maden ocaklarını işleten Akkurt Madencilik Sahibi Alaatin Kurnaz, sektörde iş yapan işletmecilere adeta müjde gibi haber verdi.

Rödövans bedelleri, Devlet payları ve son gelen asgari ücret artışı ile sektör olarak kapatma noktasına gelen maden işletmecileri geçtiğimiz günlerde AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar ile Kozlu Özsüt’te bir araya gelerek çözüm önerilerini masaya yatırmıştı.

Toplantıda Enerji Bakanı’na sorunları ileteceğini belirten Milletvekili Hamdi Uçar’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğü bilgisini aldığını ifade eden Akkurt Madencilik Sahibi Alaatin Kurnaz, 22 Ocak tarihinde Zonguldak’a açılış nedeniyle gelmesi beklenen Cumhurbaşkanı ile görüşmek istediklerini de söyledi.

Rödövans işletmecilerinin önümüzdeki günlerde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile görüşmeleri bekleniyor.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2022, 14:19
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner300

banner314

banner303

banner313

banner94

banner31

banner299

banner319

banner320

banner266