“ULAŞIM ZAMLARI GERİ ÇEKİLSİN”

“ULAŞIM ZAMLARI GERİ ÇEKİLSİN”

“ULAŞIM ZAMLARI GERİ ÇEKİLSİN”

Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Ali Topaloğlu, “Zonguldak ve Kozlu'da ulaşıma yapılan zamlar geri alınmalıdır!” dedi

Hem ulaşıma yapılan zamlara ve hem de öğrenci ve sivil ücretlerde farkın iyice azalmasına tepki gösteren Ali Topaloğlu şunları ifade etti.

“Son günlerde bahane edilerek herşeye zam yapılmaktadır. Bu durum kabul asla kabul edilemez. Uzun Zamandır akaryakıt zamları pompa fiyatlarına yansıtılmamakta ÖTV' den karşılanmaktadır. Siyasi iktidar seçim hesapları yaparak bu zamları ötelemektedir.

Buna rağmen Ulaşıma yerel yönetimler aracılığıyla zam yapılması kabul etmiyoruz. Zaten toplu ulaşım araçlarını ve dolmuşları yoksul ve dar gelirli tüketiciler ve öğrenciler kullanmaktadır.

TÜİK verilerine göre enflasyonun en çok yükseldiği iller arasında Zonguldak önde gitmektedir.Bunun anlamı şudur Zonguldak'ta ticaret erbabı ve esnaf keyfi zamlar yapmakta, Bu durumu engelleyecek durduracak kurumlar görevini yapmamakta yada ihmal etmektedir.

Yerel yönetimlerin görevi vatandaşa ucuz kaliteli hizmet sunmaktır. Zonguldak ve Kozlu Belediyeleri ulaşımı ihale ettikleri firmalara teslim olmuşlar ve onların taleplerini emir kabul edip hemen zamlar yapılamakta.

Eğer bu ülkede kriz varsa öncelikle fedakarlık yapılacaksa herkes elini taşın altına koymalı karlarından fedakarlık yapmalıdır.Bunu tamamen tüketicilere yüklemek insafsızlıktır.

Bir başka acıklı durum sivil-öğrenci fiyat farkı ile yaşanmakta Zonguldak Halk Otobüsleri'nde ve oolmuşlarda fiyat farkı sadece 25 kuruştur. Bir çok ilde bu durum çok farklı sivil öğrenci fiyat farkı neredeyse yarı yarıya bu durumu haksızlık olarak görüyoruz .

Şimdi soruyoruz bu kararı alanlara sizlerde hiç vicdan yok mu?

İnsanlar dolmuşlarda halk otobüslerinde tıka basa giderken bu konuda görevini yapması gereken kamu görevlileri nerede?

Tüketicilerimize sesleniyoruz mümkün oldukça yakın mesafelerde yaya yürümeyi tercih edin bu sizlerin sağlıklı yaşamasına da katkı sunacaktır.

Bu zamlar geri alınmalı ve öğrenci tarifeleri oransal olarak daha aşağıya çekilmelidir.”

(HABER-ERCAN DEMİR)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner43

banner30

banner44

banner114

banner94

banner34

banner222

banner31