Vali Tutulmaz Bayrağı teslim aldı

Vali Tutulmaz Bayrağı teslim aldı

Artvin’den yola çıkan ay yıldızlı şanlı bayrağımızı teslim alan Vali Mustafa Tutulmaz, ‘Bayrağımızı teslim aldık ve bu bayrak Artvin’den 1 
Mart’ta yola çıkmıştır. Tüm Karadeniz illerini geçerek bizim ilimize teslim edildi bizde bu şanlı bayrağımızı şehitler gününde 18 Mart Çanakkale şehitlerine emanet edeceğiz. ülkemiz her geçen gün daha gelişecek, birliğimizi daha da artacak ve bu bayrağı ilelebet dalgalandıracağız’ dedi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın; 18 Mart Çanakkale Zaferinin 106’ncı yıldönümü dolayısıyla düzenlediği “Anadolu Gönül Yolu 81 Genç 81 Bayrak” etkinliği kapsamında Artvin’den yola çıkan ay yıldızlı şanlı bayrağımızı Vali Mustafa Tutulmaz bugün teslim aldı.
18 Mart Çanakkale Zaferinin 106. yıldönümü nedeniyle; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın  organizasyonu ile “Anadolu Gönül Yolu 81 Genç 81 Bayrak” etkinliği kapsamında 1 Mart 2021 tarihinde Artvin’den yola çıkan ve 15 ili dolaşan şanlı bayrağımız bugün saat 09.30’da Valilik Makam girişi önünde Karabük İli ekibinden Vali Mustafa Tutulmaz tarafından teslim alındı. 

Aile Çalışma Sosyal Hizmetler İl Müdürü Veli Köktürk yaptığı konuşmada bayrağın Artvin’de yola çıktığını ve 15 ili dolaşarak Zonguldak’a ulaştığını söyledi.

Bayrağı teslim alan Mustafa Tutulmaz’da Türk Tarihi büyük kahramanlıklara sahne olmuştur. Çanakkale Savaşı’da bunlardan birisidir. Çanakkale Savaşı yeniden var olmanın önemli aşamalarından birisidir milletimizin adına. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın “Anadolu Gönül Yolu 81 Genç 81 Bayrak” projesi kapsamında bugün Karabük’ten gelen Bayrağımızı teslim aldık ve bu bayrak Artvin’den 1 
Mart’ta yola çıkmıştır. Tüm Karadeniz illerini geçerek bizim ilimize teslim edildi bizde bu şanlı bayrağımızı şehitler gününde 18 Mart Çanakkale şehitlerine emanet edeceğiz. Ben bayrağı ilimize getiren kardeşimizi ve Çanakkale’ye ulaştıracak olan Arda’ya bu şerefli görevlerinden dolayı tebrik ediyorum ülkemiz her geçen gün daha gelişecek, birliğimizi daha da artacak ve bu bayrağı ilelebet dalgalandıracağız. 
Şanlı Bayrağımız 17 Mart 2021 tarihinde İlimizden yola çıkarak, 18 Mart 2021 tarihinde Çanakkale Şehitliğine teslim edilecek. ( Haber- Ercan Demir )

YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner303

banner299

banner114