VALİ TUTULMAZ: İYİ Kİ HİNDİSTAN'DA DOĞMADIK

VALİ TUTULMAZ: İYİ Kİ HİNDİSTAN'DA DOĞMADIK

Zonguldak'ta düzenlenen Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında programda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, "Bizler İslam coğrafyasında dünyaya gelmiş ve bu şansla inancımızı İslamdan aldık. Hindistan’da doğmuş olsaydık şuanda ineklere tapıyor olacaktık."dedi.

1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında Zonguldak İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Zonguldak Şubesi tarafından program düzenlendi.

Müftülük Konferans Salonu'nda düzenlenen programa Vali Mustafa tutulmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, İl Müftüsü Aşır Durgun ile daire müdürleri siyasi parti temsilcileri ve davetliler katıldı.

Saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı'nın söylenmesi ile başlayan Programda Kur'an-ı Kerim gerçekleştirildi.

Programın açılış konuşmasını İl Müftüsü Aşır Durgun gerçekleştirdi. Durgun yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Camiler ve din görevleri haftasını başarılı bir şekilde kutlanmasını temenni ediyorum. Bu hafta sayesinde çok büyük kitlelere ulaşıyoruz. Ancak bu yıl tüm dünyayı ve ülkemizi tehdit eden salgın nedeniyle biraz blokta kutlasak yine de başarılı bir camiler ve din görevlileri haftası kutluyoruz. Camilerin insanlık tarihinde ne kadar eski olduğunu görüyoruz."

CAMİ VE İLİM KONULU KISA FİLM GÖSTERİSİ

Programda Cami ve ilim konulu kısa film gösterimin ardından yatılı hafızlık Kur'an kursu tanıtımı gerçekleştirildi. 

VALİ TUTULMAZ: İYİ Kİ HİNDİSTAN'DA DOĞMADIK, ŞU ANDA İNEKLERE TAPIYOR OLABİLİRDİK, ŞÜKÜRLER OLSUN İSLAM COĞRAFYASINDA DOĞDUK ALLAH'A İNANIYORUZ

Vali Mustafa Tutulmaz yaptığı konuşmada, Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutladığını ifade ederek şunları söyledi:

"İnsan oğlunun yaradılışında bir inanma inancı vardır.Allah’a ve inançlara inanmak her dönemde olmuştur. Bizler İslam coğrafyasında dünyaya gelmiş ve bu şansla inancımızı İslamdan aldık. Hindistan’da doğmuş olsaydık şu anda ineklere tapıyor olacaktık.

Diyanet işleri Başkanlığı ve siz din hizmetleri sunan kardeşlerim toplumları bilgilendirerek İslam’ın ışığında bir araya getiriyorsunuz. İslâmiyet camii yapısına bürünmüş bir kültürdür.

Bir ülkede ve ilde İslamiyetin olduğunu ortaya koyan şey camiler ve din görevlileridir. Din görevlerimiz vatandaşlarımızı bilgilendirme ve topluma iyi bir yönde yönlendirme hizmetinde olmanız gerekiyor.

İslâmiyetin öngördüğü ilmi din görevlilerimiz aracılığıyla tüm vatandaşlarımıza yayılarak İslâmiyeti bütün ve doyasıya yaşamamız gerekiyor. Camiler ve din görevlileri haftasını tekrar kutluyor ve başarılar diliyorum.

HAYIRSEVERE TEŞEKKÜR PLAKETİ TAKDİM EDİLDİ

Ardından da 25 tane hayırsevere yaptıkları katkılardan dolayı Vali Tutulmaz teşekkür plaketi takdim etti.

HAFIZLIK EĞİTİMİ TAMAMLAYAN ÖĞRENCİLERE BELGELERİ TAKDİM EDİLDİ

Programda hafızlık kursunu başarıyla tamamlayan 7 öğrenciye Vali Tutulmaz hafızlık belgesi verdi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2020, 17:58
YORUM EKLE

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner299

banner114