Vatandaş tedirgin!

Vatandaş tedirgin!

Korona Virüs ile mücadele kapsamında Zonguldak, yüksek riskli grupta turuncu renkte olarak belirlenmişti. Ancak vaka sayısındaki artışlar sebebiyle Zonguldak'ın kırmızıya dönecek iller arasında olduğu ifade ediliyor.
Kabine toplantısı sonrasında Zonguldak'ın durumu netleşecek
İlimiz genelinde artan vaka sayılarına rağmen caddelerin ise oldukça kalabalık olması,vatandaşların mesafe ve maske kuralara uymadıkları gözleniyor.Zonguldaklı vatandaşlar kırmızıya dönmek ve kısıtlamanın geri gelmesi konusunda oldukça tedirgin durumda.

Görüşlerini açıklayan vatandaşlar genel olarak maske, mesafe ve hijyen kuralına uyduklarını, ancak çevrelerinde uymayanları görmenin üzüntüsü içinde olduklarını ifade ettiler. 65 ve yaş üstü vatandaşlar, salgının yayılmasının kendilerinden kaynaklanmadığını çünkü sokağa çıkma kısıtlamasına uydukların ifade etti.Bir vatandaş kısıtlamanın tamamen kaldırılması gerektiğini belirtirken bir başka vatandaş ise artık halkın sabrının tükendiğini kaydetti. Başka bir vatandaşta belediyenin ilaçlamayı daha çok yapması gerektiğini ifade etti.
(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2021, 17:44
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner299

banner114