Yasağın uygulandığı şehir sayısı 33'e yükseldi

Yasağın uygulandığı şehir sayısı 33'e yükseldi

Yasağın uygulandığı şehir sayısı 33'e yükseldi

Son dakika haberine göre Koronavirüse pandemisine karşı 'de önlemler büyük bir titizlikle alınmaya devam edilirken Başkan Erdoğan ve Bakan Koca'nın '' diye nitelendirdiği dönemde salgına karşı en önemli silah kuşkusuz maske olacak. Bununla birlikte 33 ilimizde sokağa maskesiz çıkılması da yasaklandı.

Salgında maske kullanımının önemi gün geçtikçe daha da önem arz etmeye başladı. Kişilerin kendilerini korumak ve daha önemlisi eetrafındaki insanları korumak amacıyla maske takması hayati derecede önemli. 'de maske takma alışkanlığı gün geçtikçe daha da iyiye giderken bunun istisnaları da oluyor. Bu istisnaların da önüne geçebilmek adında 33 ilde sokağa maske takmadan çıkılması da yasaklandı.

"Kontrollü Sosyal Hayat" sürecinde pazar yerleri, marketler, AVM'ler, toplu ulaşım araçları, taksiler ile tekrar hizmet vermeye başlayan kuaförler ve berberlerde zorunlu olan maske kullanımı, bazı illerde hıfzıssıhha kurulları tarafından sokağa çıkıldığında da mecburi tutuluyor.

HANGİ İLLERDE MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMAK YASAK?
Koronavirüs salgını nedeniyle Mardin, , Kocaeli, , Adıyaman, , Aydın, Balıkesir, , Denizli, , Karabük, , Sakarya, , Tunceli, , Burdur, Konya, Kahramanmaraş, Gaziantep, Gümüşhane, Bolu ve Amasya'da maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı.

KAYNAK A HABER

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2020, 15:12
YORUM EKLE

banner43

banner261

banner292

banner34

banner266

banner94

banner31

banner44

banner286