"Yatırımların takipçisiyiz"

"Yatırımların takipçisiyiz"

AK Parti İl Başkan Zeki Tosun,Zonguldak'taki tüm yatırımların takipçisi oldukların ve en kısa zamanda tamamlanacaklarını söyledi.

Hastane inşaatını yüzde 85-90 oranında tamamlandığını ve 2021'ilk ilk yarısında hizmete gireceği müjdesini veren Zeki Tosun, ayrıca Mithatpaşa tünelleri ve yol çalışmasını çok hızlı bir şekilde devam ettiğini kaydetti.

AK Partili belediye başkanlarını cansiperane bir şekilde çalıştıklarını ve hizmet ettiklerini belirten Zeki Tosun 2020 yılını şu şekilde değerlendirdi:

MERKEZİ HÜKÜMETİMİZİN YATIRIMLARINI TAKİP EDİYORUZ

"Öncelikle tüm vatandaşlarımıza başta sağlık huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum. Kardeşliğin barışın yaygın olduğu bir yeni yıl geçirmek dileğiyle diyorum. Tabi 2020'de ülkemizde doğal felaketler ve salgınlarla de işi sıkıntılı günler yaşadık. İnşallah 2020 de yaşadığımız bu sıkıntılı günleri Rabbim tekrar bize göstermez. Burada başta sağlık çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Rahmetli olanlara Allah'tan rahmet yakınlarına sabırlar diliyoruz. İnşallah 2021 yılı ülkemiz için hepimiz için insanlık için iyi bir şekilde geçecek diye temenni ediyoruz. Zonguldak özelinde 2021 yılında siyasetten yaptığımız çalışmalar dışında burada Sayın milletvekillerimizle, belediye başkanlarımız ile beraber Zonguldak'ta yapılması gereken yatırımlar ve projeler bazında hepsini gerçekleştirmeye ve yapmaya çalıştık. Burada emeği geçen bütün belediye başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Öncelikle salgın döneminde tüm belediyelerimizin cansiperane çalışmaları nedeniyle hepsini tebrik ediyorum. Hepsi görevlerin gayet iyi yapmışlardır. bizlerde merkezi hükümetin yapmış olduğu yatırımları noktasında bir takipçilerinizi yaptık.

EREĞLİ ZONGULDAK KARAYOLU TAMAMLANDI

Ereğli-Zonguldak arasında ki yolumuz bitti ve köprüyü kavşağımız da yakında bitecek.Yine aynı zamanda Devrek-Zonguldak tarafı sezon boyunca asfaltlama çalışmaları devam etti. Şu anda sanat yapıları şunu da çalışıyorlar. 

MİTHATPAŞA TÜNELLERİ. KİLİMLİ ZONGULDAK YOLU ÇOK HIZLI BİR ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR

Kilimli Zonguldak yolu çok hızlı bir şekilde yüklenici firma çalışıyor. Mithatpaşa tünenin Asma çıkışında köprülü kavşak çalışması devam ediyor. Aynı şekilde Uzunkum tarafından ki tünelleri ve kavşaklar da  hızlı bir şekilde devam ediyor. Bizde takip ediyoruz bu çalışmaları.

HASTANE İNŞAATI YÜZDE 85 BİTTİ

Aynı şekilde merkezi hükümetin takip etiği proje olan hastane inşaatı yüzde 85 bitti.Hızlı bir şekilde devam ediyor. 2021'in ilk yarısında hastanemiz hizmet vermeye başlayacak.

Tabi bunu yanında mili Eğitim olsun, sağlık olsun diğer bakanlıklar olsun proje ve yatırımlar devam ediyor.

ZONGULDAK'IN ÇEHRESİ DEĞİŞMEYŞE BAŞLADI

Bizim için bir dönemin önemlisi 10 yıl aradan sonra alınan Bir belediyenin Zonguldak merkez belediyesi ile beraber Zonguldak'ta değişimin başlaması olmuştur. 2 yıla yakın zamandır belediye başkanımız Zonguldak'ın çevresini değiştirmeye yavaş yavaş başlamıştır. sahil projemiz olsun, alt yapı ve yol çalışmaları olsun.Onların yaptık dediği hizmetlerin yapılmadığını hep birlikte gördük. tüm mahallelerde hizmetler devam ediyor.

LAVUAR ALANI PROJESE 26 ŞUBATTA İHALE EDİLECEK

Lavuar alanı projesinde 26 Şubat'ta ihale edilecek ve süratli bir şekilde yapımına başlanacak.  Bunun yanında bir çok projeler var. 2023'e kadar bu projeler tamamlanacak

İLÇE TEŞKİLATLARIMIZ ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

AK Parti teşkilat çalışmalarını da değerlendiren İl Başkanı Zeki Tosun, "AK Parti teşkilatları nezdinde kongre süreçleri başladı ama pandemi den dolayı kongre sürecine ara verildi. Yeni yılda 3 aylık süreçte bu sıkıntıdan sonra ermesiyle inşallah vatandaşlarımızla daha fazla beraber olacağız. Dediğim gibi teşkilatlarımız 8 ilçemiz adına sıkıntı şu anda çalışmalarına devam ediyorlar. Ben tekrar 2021'in tüm halkımıza, insanlığa ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum." ifadesini kullandı.

ZONGULDAK'I GÜZEL GÜNLER BEKLİYOR

AK Parti İl Başkan Zeki Tosun, Enerji Bakanı Dönmez'in maden şehitleri müzesi açılışında yaptığı konuşmayı da değerlendirerek, "Filyos liman projesi ve doğalgaz'ın Filyos'tan karaya ulaştırılacak olması ile birlikte Zonguldak'ı güzel günler bekliyor ve Zonguldak'ın önü açık" dedi.

(Haber-Ercan Demir)

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2020, 17:34
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner300

banner297

banner94

banner31

banner44

banner299

banner114