Yavuzyılmaz, TEDAŞ'tan denetim sürecinin başlatılmasını istedi

Yavuzyılmaz, TEDAŞ'tan denetim sürecinin başlatılmasını istedi

***CHP Zonguldak Milletvekili veTBMM KİT Komisyonu Üyesi Deniz Yavuzyılmaz, Zonguldak'ta yaşanan elektrik ve su kesintileri nedeniyleTEDAŞ Genel Müdürü ile görüşerek, Enerji-Sa hakkında denetim sürecinin başlatılmasını istedi.

Yavuzyılmaz, aynı gün 8 ilçe belediye başkanı ile de görüşerek, enerji ve su kesintileri konusunda gerekli önlemlerin alınması için görüş alış verişinde bulundu.

Yavuzyılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Zonguldak'ın bu durumu hak etmediğini belirterek şunları söyledi :

" Sevgili dostlar,

Son günlerde Zonguldak İli genelinde yaşanan elektrik ve su kesintileri nedeniyle, şehrimizdeki vatandaşlarımız mağdur edilmiştir. 

İyi bir koordinasyonla 3-4 saatte çözülebilecek sorunların büyük bölümü Enerji-Sa tarafından 2 gündür çözülemiyor. Enerji-Sa'nın yatırım, tecrübe ve teknik personel eksikliği hat safhada.

Özellikle elektrik hatlarındaki arıza nedeniyle Ulutan Barajının devre dışı kalması, jeneratör bulunmaması, yetkililerin ve belediyelerin bilimsel geçici bir çözümü hızla devreye sokamamaları nedeniyle vatandaşlarımız (hasta, yaşlı, çocuk, bebek, öğrenci..) günlerce elektriksiz, susuz kalmıştır.

TEDAŞ Genel Müdürüyle yaptığım görüşmede, Enerji-Sa hakkında acilen bir denetim sürecinin başlatılmasını ve sorumlularla ilgili işlem yapılmasını istedim. 

Zonguldak'ın 8 İlçe Belediye Başkanını arayarak; yaşanan bu elektrik ve su kesintisi felaketinin nedenlerinin araştırılması, ortadan kaldırılması ve tedbirler alınması için görüş alışverişinde bulunduk.

Atılacak adımların hızlandırılması için yetkili kurum ve kuruluşlar nezdinde girişimlerimi sürdüreceğim. 

Zonguldak bu yaşananları haketmiyor."

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2021, 16:21
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner303

banner299

banner114