YENİLGİYİ HAZMEDEMEDİLER

YENİLGİYİ HAZMEDEMEDİLER

YENİLGİYİ HAZMEDEMEDİLER

***CHP Merkez İlçe Yönetimi'nin Bahçelievler Mahallesi'nde delege seçimlerinin yenilenmesi yönündeki kararı kamuoyunda hem şaşkınlık, hem de üye iradesinin hiçe sayılması şeklinde yorumlandı.

Kararın bugün toplanacak CHP İl Yönetimi tarafından reddedilmesi bekleniyor.

CHP delege seçimlerinde oluşan ittifak listelerinin Ebru Uzun'un delege listesi karşısında yenilgiye uğraması, ittifak bileşenlerini oluşturan mavi ve beyaz liste taraftarları arasında telaş ve hazımsızlığa neden oldu.

Halil Furat'ın öncülük ettiği mavi liste ile Sevgi Alay'ın öncülük ettiği beyaz liste'nin en fazla delegeye sahip olan Bahçelievler Mahallesi'nde seçimi kaybetmesi, yeni senaryoların ve yenisiyasi manevraların uygulanmasına neden oldu.

*** Delege seçimleri sonucunda üyeler tarafından tasfiye edildiğini fark eden CHP Merkez İlçe Yönetimi, ittifakçılarla işbirliği yaparak hiçbir gerekçesi olmayan, yanlış ve taraflı bir karara imza atarak, Bahçelievler delege seçimlerinin iptaline ve yenilenmesine karar verdi. Karar CHP tabanında büyük tepkiyle karşılandı.

ŞENOL ŞANAL YİNE SAHNEDE !

Öte yandan Terakki Mahallesi delege seçimlerinde Süleyman Kurt'un sarı liste'sine karşı ittifak oluşturdukları halde farklı bir seçim yenilgisine uğrayan mavi ve beyaz liste ittifakını oluşturan isimlerin, Ebru Uzun'a karşı da birlikte hareket etme kararı aldıkları ve bu nedenle dün akşam saatlerinde şehir merkezindeki bir restoranda toplandıkları öğrenildi.

Toplantıya Halil Furat, Deniz Dilaver, Osman Haberal, Osman Zaimoğlu ve diğer ittifak listesinde yer alan isimlerin katıldığı bildirildi.

Son ana kadar geri planda duran Şenol Şanal'ın ittifakçıların toplantısına katılması il başkanlığına aday olmak istediği ve ittifakçıların adayının Şenol Şanal olacağı şeklinde değerlendirildi.

Bilindiği gibi Şenol Şanal, 31 Mart yerel seçimlerinde son anda gece yarısı operasyonu ile aday gösterilmiş ve CHP'nin Zonguldak'ta seçim kaybetmesine neden olmuştu.

Şenol Şanal'ın yeniden sahneye çıkışı, CHP'li üyeler arasında " Gelecek seçimi de kaybetmeye niyetimiz yok" şekline yorumlara neden oluyor.

(HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2019, 12:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Haber Yorumcusu
Haber Yorumcusu - 6 ay Önce

Hazmedemedikleri yenilgiyle bakalım daha neler yapacaklar !

banner43

banner261

banner292

banner34

banner266

banner94

banner31

banner44

banner286