ZBEÜ Derin Arayışlar Yarışması'nda 2. Oldu

ZBEÜ Derin Arayışlar Yarışması'nda 2. Oldu

ZBEÜ Derin Arayışlar Yarışması'nda 2. Oldu

Üniversite, STM Savunma Teknoloji Mühendislik ve Ticaret A.Ş.’nin, ülkemizin denizaltı konusunda bilgi ve yetenek gelişimini desteklemek üzere düzenlediği ‘Derin Arayışlar Yarışması’nda ikinci olarak büyük bir başarıya imza attı.

Üniversitelerde denizaltı konusunda mühendislik birikimi oluşturmak ve gelecekte ortaya çıkacak ihtiyaçları milli kaynaklarla gidermek amacıyla gerçekleştirilen yarışmada üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünden Dr. Öğretim Üyesi Seda Karadeniz Kartal’ın danışmanlığında,  Merve Berik’in ‘İnsansız Sualtı Aracı İle Ceset ve Mayın Tanılama Çalışması ve Uygulaması ’ başlıklı lisans bitirme tez projesi, lisans bitirme tezi projesi kategorisinde 2.’lik ödülüne layık görüldü.

Gemi inşadan fiziğe, psikolojiden endüstri mühendisliğine kadar oldukça geniş bir yelpazede farklı bölümlerde okuyan 10 farklı üniversite ve 5 farklı bölümden öğrenciler, mezunlar ve bu alanda son 5 yılda tez vermiş kişilerin katıldığı yarışma, Yüksek Lisans ve Lisans olarak iki kategoride düzenlendi. Denizcilik alanında tecrübeli isimler tarafından değerlendirilen projelerde yenilikçilik, kreatiflik, gerçekleştirilebilirlik, estetik katkı, detaylandırma düzeyi ve referans gibi kriterlere dikkat edildi. 

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2019, 17:35
YORUM EKLE

banner43

banner261

banner292

banner266

banner297

banner222

banner94

banner31

banner44

banner286

banner114