Zonguldak canlı, hikaye dolu bir kent

Zonguldak canlı, hikaye dolu bir kent

Zonguldak Kent Konseyi İyi Yaşam İçin Farkındalık Çalışma Grubu tarafından hafta sonunda Fener'de düzenlenen Bellek yürüyüşüne katılan üniversite öğrencileri kendi deyişleri ile bitmiş, tükenmiş bir kentte değil, hala yaşayan, keşfedilecek çok şeyi olan, canlı, hikaye dolu bir kentte yaşadıklarını fark ettiler. 

Zonguldak Kent Konseyi Farkındalık Çalışma Grubu düzenlenen bellek yürüyüşü hakkında şu değerlendirmede bulunuldu:


"Bellek Yürüyüşleri'nin Fener/Yayla rotasında detaylı bir program yaptık, pek çok anlatı durağına uğrayarak şehrin bu katmanını daha iyi anlayacak, anlamlandıracak ilginç bilgiler edindik. Bize rehberlik eden Zafer Kalafat’tan öğrendiklerimiz ve bizimle anılarını, bilgilerini paylaşan katılımcılar ile mekanlar canlandı. 
Aramızdaki üniversite öğrencileri kendi deyişleri ile “bitmiş/tükenmiş bir kentte değil, hala yaşayan, keşfedilecek çok şeyi olan, canlı, hikaye dolu bir kentte” yaşadıklarını fark ettiler. 
Temennimiz, katılanların kendi tanıdıklarını da gezdirmeleri, öğrendiklerini aktarmaları, kaynak kitaplara ulaşarak bilgilerini arttırmalarıdır.
Kenti hep birlikte yeniden keşfedelim. Kentin anlatacaklarını dinleyelim. 
Bellektekileri birer düşünce/anı olmaktan çıkarıp tekrar söze, deneyime, yürüyüşe, sokaklara, mekanlara, bilinç alanımıza dökelim. 
Bu yürüyüş organizasyonları uzun emekler ile oluşturuluyor. Rotayı rehberlerimiz ile birlikte oluşturan, birçok mekandan gerekli izinleri alan, gezi süresince grubun nabzını tutan, maddi manevi destek veren tüm çalışma grubu arkadaşlarımıza, Kent Konseyi Yürütme Kurulumuza teşekkür ederiz .
Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübünün tarih ve hikayesini bizlere anlatan kulüp başkanı Çetin Özçep’e, Molamızdaki ikramlarımızı sağlayan Ayşegül Papila ve çiftçiali’ye , Kestane ikramları için Tülin Papila/Doktorlar Lokali’ne, Çay ikramları ve yardımları için TTK Yayla Misafirhanesi’ ne ,Tabi ki Zonguldak Belediyesi , Türkiye Taşkömürü Kurumu ve İl Emniyet Müdürlüğü'ne ;
teşekkür ederiz."
(Haber-Ercan Demir) 

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2021, 13:19
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner300

banner314

banner303

banner313

banner94

banner31

banner299

banner319

banner320

banner266