ZONGULDAK'IN SORUNU %66 İLE BİRİNCİ SIRADA

ZONGULDAK'IN SORUNU %66 İLE BİRİNCİ SIRADA

ZONGULDAK'IN SORUNU %66 İLE BİRİNCİ SIRADA

DEVA Partisi tarafından sosyal medya üzerinden yaptırılan "Zonguldak'ın en büyük sorunu nedir"konulu ankette, %66 İşsizlik, %21 Kamu yatırımları, %10 Göç ve %3 Havaalanı ilk dört sırada yer aldı.

DEVA Partisi Zonguldak İl Başkanı Fatih Keleş, sosyal medya üzerinden yaptıkları  anketin sonuçlarının üzücü olmasına rağmen maalesef gerçekçi ve doğru olduğunu belirterek şunları ifade etti:


"Değerli hemşehrilerim,
Kıymetli basın mensupları,
Zonguldak için gece gündüz demeden çalışmayan söz verdiğimiz il başkanlığı görevini aldığımız gün itibarıyla amacımız Zonguldak için ne yapabiliriz, nasıl bir etkimiz olabilir diyerek kafa yormak olmuştur.
Tabi bunları düşünürken dar bir kadro ile değil, daha kitlesel bir istişare mekanizmasına ihtiyaç duyuyoruz. Zonguldak'ımız hepimizin malumudur ki hasta bir şehirdir. Önce şehrimizin hasta olduğunu kabullenmeli ve tedaviyi biran evvel planlamalıyız. Hastalığın adını koymadığınız müddetçe maalesef şehir olarak kan kaybetmeye devam edeceğiz. Bizler de bir teşhis koymak adına bu şehirde en önemli problemin ne olduğunu vatandaşımıza sormak onlarla birlikte tedavinin ne olabileceğini tartışmak istedik.
İşte bu anlayışla birlikte sosyal medya adresimizde bir anket başlattık, vatandaşımıza sorduk.
Sizce Zonguldak'ın en büyük sorunu nedir? diye.
Havaalanı, kamu yatırımları, işsizlik ve göç seçeneklerini ortaya koyduk.
Ankete katılan vatandaşlarımızdan elde ettiğimiz veriler sonucunda;
%3 Havaalanı
%21 Kamu yatırımları
%66 İşsizlik
%10 Göç 
sonuçları ortaya çıkmıştır. Sonuçlar bir o kadar üzücü olmasına rağmen maalesef gerçekçi ve doğrudur.
Şimdi bu şehri yıllardır yöneten arkadaşlara soruyoruz bu şehrin istihdamı için yıllardır ne yapıldı, ne yaptınız.
Yıllardır bitmek bilmeyen ve sadece müteahhitlerin kazandığı projeler dışında bu şehrin istihdamını arttırmak göçü engellemek için ne emek sarf ettiğiniz. Biz Zonguldak adına ve Zonguldak'ımız için soruyoruz. Gelin ayrılıklarınızı, kırgınlıklarınızı, kavgalarınızı bir kenara bırakın ve bu şehir için birlikte hareket edelim. Bu şehir için bir araya gelelim. Zonguldaklılara söz veriyoruz. Derdinizi, sıkıntınızı biliyoruz ve Deva olmak için çabalıyoruz. Tek derdimiz siz Zonguldak halkının refahıdır.
Zonguldak'ın DEVA'sı Zonguldak için çalışacak herkes emin ve müsterih olsun."

(Haber-Etcan Demir)
 

YORUM EKLE

banner261

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner114