Zonguldak sakata geldi

Zonguldak sakata geldi

Zonguldak sakata geldi

TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden temsilcimiz Zonguldak Kömürspor Çarşamba günü oynadığı Amed Sportif maçında ardından  üst üste 2 haftayı maç yapmadan geçirerekKırmızı-Lacivertli futbolcular  iki haftalık boşluğun ardından 27 Kasım’da  deplasmanda Bucaspor ile karşılaşacak.
Zonguldak Kömürspor’un 2 hafta maç yapmayacak olması  sakat futbolcuların iyileşmesi için ilaç gibi gelecek.
Tedavileri  devam ettiği  için son haftalarda forma giyemeyen Eyüp, Fatih, Tuğrul ve Şahinali’nin yanı sıra Çarşamba günü oynanan Amed maçında taliksizlik yaşayan kaleci Sinan ve santrafor   Berat Vardar’da sakatlar kervanına katıldılar.
Sakat futbolcu sayısı 6’ya çıkan Kırmızı-Lacivertli ekipte  teknik ekip kadro oluşturmakta zorluk çekiyor.
BU ARA BİZE İYİ GELECEK

Zonguldak Kömürspor Basın Sözcüsü Şükrü Öztürk, maç yapmadan geçirecekleri 17 günlük zamanın sakat futbolcuların iyileşmesi açısından  iyi olduğunu  ifade etti. Öztürk şunları söyledi;” 3 haftalık  kötü gidişin ardından Çarşamba günü  deplasmanda Amedspor ile karşılaştık. Bu müsabakada iyi bir  mücadele örneği sergileyerek  sahaya yansıttık. Yakaladığımız  fırsatlar vardı. Birini atsak beklide galip de dönebilirdik. Kalemizde yaşadığımız tehlikeler de vardı. Sonuçta 1 puanla ayrıldık. Deplasmanda alınan 1 puan bizim için iyidir.En azından kötü gidişimize dur dedik. Şimdi ligde 2 hafta üst üste maç yapmadan geçireceğiz. Kastamonu ligden çekildiği için bu Pazar maçımız yok. Önümüzdeki hafta ise normal BAY geçeceğiz. Bu ara  sakatların iyileşmesi  açısından bize ilaç gibi gelecek. Takımdaki sakat oyuncu sayımız 6’ya çıktı. İnşallah bu arada  en azından bazılarının tedavilerinin   tamamlanmasını ve takıma katılmalarını  bekliyoruz. Ayrıca 2 oyuncumuz 4 sarı kart sınırına  geldiği için cezalı duruma düştü. Pazar günü  maçımız olsaydı toplam 8 oyuncumuz takımda yerini alamayacaktı. Onun için bu ara bize iyi geldi. Amed maçı sonrası izin verilen futbolcularımız Pazartesi günü toplanacak ve çalışmalara tekrar başlayacak.”dedi.
Amed maçında sarı kart gören  Selim Şahin ve Sinan Ören  cezalı duruma düştü. Aynı zamanda sakatlanarak  oyuna devam edemeyen Kaleci Sinan’ın sakatlığı geçse dahi 27 Kasım’da oynanacak Buca maçında takımdaki yerini alamayacak.
Öte yandan Çarşamba günü oynanan  Amed maçı sonrası  izin verilen Futbolcular Pazartesi günü şehre dönerek  çalışmalara yeniden başlaşacaklar.
HABER: ERCAN AYGÜN

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2021, 14:11
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner300

banner301

banner313

banner266

banner94

banner31

banner299

banner303

banner314

banner297