Alaplı'da 3+1 daire icradan satılacak

Alaplı'da 3+1 daire icradan satılacak

Alaplı İcra Dairesi Müdürlüğü tarafından 3+1 daire satılacak. Zonguldak İl, Alaplı İlçe, 210 Ada, 1 Parsel, YENİMAHALLE Mahalle/Köy, tepecik Mevkii, 12 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz; Alaplı Belediyesi içerisinde kalmakta olup taşınmaz üzerine bina inşa etmek için hudut sınırları içerisinde Alaplı Belediyesi izniyle mümkün.12 Nolu daire 2. katta olup apartman girişine göre bakıldığında ön sağ tarafta kalıyor. Bloğun merdiven basamakları ve sahanlık mermer kaplama olup, binada asansör teşkilatı yok. Bloğun cepheleri ısı yalıtım mantolaması vardır. 8308,48 m2 büyüklüğündeki arsanın 106/5088 arsa payına sahip daire kat mülkiyetli.

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre,ihale açık artırma suretiyle yapılacak. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecek. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecek. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıv e satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecek. potek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacak.Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklar. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacak.
Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde
isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

İhalenin birinci satış günü 12 Ekim 2021 tarihinde saat 12.10'da, ikinci satış günü 16 Kasım 2021 tarihinde  12.10'da Mezat Salonu - Merkez mahallesi Eski açık pazar yeri eski tansa üstü belediye kültür salonu 2. katta yapılacak.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız,

https://www.ilan.gov.tr/ilan/831875/emlak/konut/zonguldak-alaplida-3-1-daire-icradan-satiliktir.

YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner303

banner300

banner297

banner94

banner31

banner299

banner266

banner114