İYİ VE KÖTÜ

Yaşlı Kızıldereli Reisi kulübesinin önünde torunuyla oturmuş, az ötede birbiriyle boğuşup duran iki kurt köpeğini izliyorlardı. 

Köpeklerden biri beyaz, biri siyahtı ve 12 yaşındaki çocuk kendini bildi bileli o köpekler dedesinin kulübesi önünde boğuşup duruyorlardı. 

Dedesinin sürekli göz önünde tuttuğu, yanından ayırmadığı iki iri kurt köpeğiydi bunlar. 

Çocuk, kulübeyi korumak için bir köpeğin yeterli olduğunu düşünüyor, dedesinin ikinci köpeğe neden ihtiyacı olduğunu ve renklerinin neden illa da siyah ve beyaz olduğunu anlamak istiyordu artık. 

O merakla, sordu dedesine: Yaşlı reis, bilgece bir gülümsemeyle torununun sırtını sıvazladı.

– “Onlar” dedi, “benim için iki simgedir evlat.”

– “Neyin simgesi” diye sordu çocuk.

– “İyilik ile kötülüğün simgesi. Aynen şu gördüğün köpekler gibi, iyilik ve kötülük içimizde sürekli mücadele eder durur. Onları seyrettikçe ben hep bunu düşünürüm. Onun için yanımda tutarım onları. 

Çocuk, sözün burasında; ‘mücadele varsa, kazananı da olmalı’ diye düşündü ve her çocuğa has, bitmeyen sorulara bir yenisini ekledi:

“Peki” dedi. “Sence hangisi kazanır bu mücadeleyi?”

Bilge reis, derin bir gülümsemeyle baktı torununa.

“Hangisi mi evlat? 

Ben, hangisini daha iyi beslersem!”

**

SELİM ALAN, AYNI HATAYI YAPAR MI ACABA

Cumartesi günü Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak İl Kadın Kolları Başkanı Mevlüde Yalçıner ile güzel bir röportaj yaptık.

Mevlade Yalçıner, partisinin İl Kadın Kolları Başkanlığı görevinin yanı sıra geçtiğimiz dönem Zonguldak Belediye Mevlis Üyesiydi.

Yani Zonguldak Belediyesi’ni çok iyi tanıyan ve belediyenin işleyişi hakkında bilgi sahibi. Yalçıner, Cumartesi günü çok dikkat çeken bir açıklama yaparak, Zonguldak’ın yeni Belediye Başkanı Ömer Selim Alan için, CHP belediyesinin yapmış olduğu hataları inşallah yapmayacağına inandığını söyledi. 

Mevlüde Yalçıner, “31 Mart yerel seçimlerini geride bıraktık. Milliyetçi Hareket Partisi olarak adayımızla birlikte çok çalıştık ama Zonguldak halkının takdirleri ile bu sefer AK Parti kazandı. İnanıyorum ki bundan sonra CHP belediyesinin yaptığı hataları AK Parti Belediye başkanı olarak seçilen Ömer Selim Alan yapmayacaktır. Zonguldak’a güzel hizmetler vereceği doğrultusunda umut ediyorum. İnşallah da öyle olur ve beklentimiz bu yöndedir” dedi.

Selim Alan, zaten bir once ki Belediye başkanı Muharrem Akdemir’in yaptığı hataları yapmaması için seçildi.

Biz de Selim Alan’ın aynı hataları yapmayacağına inanıyoruz.

Eminim yapmayacaktır da.

**

300 EK GÖSTERGE NE OLDU?.

Sahi ne oldu bu 3600 ek gösterge

Seçimde gündeme dahi gelmedi, arada unutuldu gitti.

Hatırlatmak ise bizim görevimiz

24 Haziran öncesi seçim meydanlarında, 24 Kasım öncesi kamuoyuna yapılan açıklamalarda, ikinci 100 günlük faaliyet raporunda tarih olarak belirtilmesine rağmen adım atılmış değil.

İkinci 100 günlük programda yer alan 3600 ek gösterge düzenlemesine ilişkin 100 günlük süre ise 22 Mart 2019 Cuma günü dolmuştu.

3600 ek gösterge talebi, Eğitimciler ve tüm kamu emekçilerinin emeklilikte insanca bir yaşam sürdürebilmesi en temel haktır.

Bence bu konuda adım atılmasını zamanı geldi de geçti bile.

YORUM EKLE

banner43

banner261

banner34

banner222

banner94

banner31

banner44

banner114