Erhan Çakmak'ın Kaleminden

Erhan Çakmak'ın Kaleminden

Belediye Başkanı Selim Alan kararlı görünüyor…

Fevkani Köprüsü ve Merkez Çarşısı yıkılacak.

Bu konuda “geriye dönüş olmadığı” Başkan Selim Alan’ın yaptığı açıklamalardan net bir şekilde anlaşılıyor.

Amenna !..

Elbette belediyeler şehir içi düzenlemeleriyle ilgili yetkilidir, üstelik gerek Merkez Çarşısı, gerek Fevkani Köprüsü ile ilgili “risk” içeren raporlar olduğu ifade ediliyor.

Bütün bunlar tamam, Fevkani Köprüsü’nü yıkalım, Merkez Çarşısı’nı da yıkalım ama, esnafımızı yıkmayalım…

***

Fevkani Köprüaltı mevkiinde yıllardan beri emek vermiş, yatırım yapmış, ticaret hayatını oluşturmuş yüzlerce esnafımız var.

Aynı şekilde Merkez Çarşısı’nda da çok sayıda esnafımız bulunuyor.

Fevkani Köprüsü ve Merkez Çarşısı yıkılmadan önce, bu mevkilerde ticaret hayatını sürdüren esnaflarımıza şu anda bulundukları konuma uygun, hakkaniyet ölçüleri içinde yeni yer tahsisinin mutlaka gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Fevkani Köprüaltı ve Merkez Çarşısı, şehrimizde iki önemli ticaret merkezi halindedir.

Burada işyerleri bulunan esnaflarımıza, kuş uçmaz kervan geçmez bir yerde değil, eşdeğer bir mevkide yer tahsis edilmesi hakkaniyet gereği olacaktır.

Bu arada özellikle Fevkani Köprüaltı’nda ticaret yapan esnaflarımıza şu anda işletmekte oldukları işyerlerinin kullanma alanı dikkate alınarak yer tahsisi yapılmasının da yine hakkaniyet gereği olacağı aşikardır.

Elbette Sayın Belediye Başkanı ve belediyenin karar organları bu kriterleri dikkate alacaktır ama, bir yıl sonra yıkım işleminin gerçekleşeceği açıklandığına göre, şimdiden esnafımızın yüreğini ferahlatacak açıklamaların yapılmasında da fayda var.

Sözün başında söylediğimiz gibi…

Köprüyü yıkalım…

Merkez Çarşısı’nı da yıkalım…

Ancak, bu şehrin ticaret hayatında çok büyük emekleri olan, şehrimizin “şehir” kimliği kazanmasında çok önemli katkıları bulunan esnafımızı yıkmayalım.

Erhan ÇAKMAK

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2021, 16:22
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner303

banner300

banner297

banner94

banner31

banner299

banner266

banner114