ERHAN ÇAKMAK'IN KALEMİNDEN

ERHAN ÇAKMAK'IN KALEMİNDEN

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, Bartın’da bir vatandaşı azarlayarak, hakarete varan sözler sarf etmesi, Ak Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Tunç tarafından kınandı ve Akşener “özür dilemeye” davet edildi.

Konuyu özetleyelim…

Meral Akşener, Bartın’da kendisiyle diyaloğa girip, eleştiride bulunan bir vatandaşa “ hakkını helal etmediği, haram ettiğini ve kendisiyle helalleşmeden ölemeyeceğini……” söylüyor.

Özetle, bir “ Allah belanızı versin” demediği kalıyor.

*

Akşener’in, Bartınlı vatandaşlarımızı inciten bu sözleri üzerine, vatandaşlara sahip çıkan Ak Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Tunç, Akşener’i nezakete ve özür dilemeye davet ediyor.

Meral Akşener’in üslubu ile Yılmaz Tunç’un üslubu arasında dağlar kadar fark var…

Biri geçmişte devlet katında önemli görevlerde bulunmuş ve halen bir siyasi partinin genel başkanlığını yapan Meral Akşener’in, vatandaşlara tepeden bakan, azarlayıcı, incitici üslubu, diğeri Sayın Tunç’un hukukçu kimliğine yakışan ve nezaket kuralını aşmadan ifade edilen uyarıcı üslubu…

Bartın halkının, Bartınlı vatandaşların yalnız olmadığı açıktır.

Her platformda Bartın’ın ve Bartınlı vatandaşların hakkını-hukukunu en üst düzeyde savunan Yılmaz Tunç gibi bir milletvekili var.

Dolayısı ile her düzeydeki siyasetçinin vatandaşlarımıza hitap ederken, milletin sahipsiz olmadığını, vatandaşlara böyle hitap etmenin cevapsız kalmayacağını hatırlaması gerekiyor.

Bu arada siyaset insanlarının, herkesten daha çok eleştiriye tahammül etmesi gerektiği, ifade özgürlüğünü savunan herkes için geçerlidir.

Üstelik, Akşener’in, Bartınlı vatandaşın “ CHP ile kolkola yürüyorsunuz” şeklindeki sözlerine alınması gerekmiyor.

İyi Parti’nin, Millet İttifakı adı altında CHP ile dirsek teması içinde bulunduğu ve aynı siyasi kulvarda yürüdüğü aşikardır.

Bunun inkar edilecek tarafı var mı?..

*

Sırası gelmişken, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, siyaset mevkiinde bulunanlarla birlikte, yönetim kademelerinde bulunan herkese hitap eden sözlerini hatırlatmakta fayda var.

Atatürk diyor ki :

“ Efendiler ! Millete efendilik etmek yoktur. Hizmet etmek vardır. Bu millete hizmet eden onun efendisi olur.”

Fazla söze gerek yoktur herhalde…

Erhan ÇAKMAK

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2021, 18:00
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner303

banner300

banner297

banner94

banner31

banner299

banner266

banner114