ERHAN ÇAKMAK'IN KALEMİNDEN

ERHAN ÇAKMAK'IN KALEMİNDEN

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil’in açıklamasına göre, sendika merhum Şemsi Denizer’den sonra en iyi sözleşmeye imza attı.

Dün Sayın Hakan Yeşim ile kısa bir telefon görüşmesi yaptık.

Açıkladığı rakamlar ve oranlar gerçekten “iyi” bir sözleşmeye imza atıldığı, özellikle düşük maaş alan yer üstü işçilerine seyyanen 450 TL ek zam sağlanması sendikanın bu sözleşmeden alnının akı ile çıktığını gösteriyor.

Hakan Yeşil ve Yönetim Kurulu üyelerini kutluyoruz, sözleşmenin maden işçilerimize hayırlı olmasını diliyoruz.

***

GMİS ve TTK arasında imzalanan toplu sözleşme sürecinde Hakan Yeşil yalnız değildi.

Öncelikle yanında GMİS Yönetim Kurulu üyeleri ve şube başkanları vardı.

Ancak bu mücadelede Hakan Yeşil ve sendikayı yalnız bırakmayan önemli isimler de vardı.

İktidarı ve muhalefeti ile Zonguldak milletvekilleri…

Özellikle Ak Parti’den Polat Türkmen ve Hamdi Uçar, CHP’den Deniz Yavuzyılmaz’ın “birlikte” hareket edip, sözleşmenin her aşamasında sendikaya ve Hakan Yeşil’e destek oldukları biliniyor.

Üç milletvekili bu süreçte bakanlıkların kapısını aşındırdı, birbirleriyle paslaştı, Hakan Yeşil ile birlikte hareket etti, sonuç böyle gerçekleşti.

Özetle, maden işçilerimiz adına çok iyi bir toplu sözleşme ile birlikte Zonguldak adına bir “ güçbirliği” fotoğrafı daha ortaya çıkmış oldu.

Vekillerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımız “ Zonguldak adına” birlikte hareket ettiği takdirde sonuç almak mümkün olabiliyor.

Bu yüzden vekillerin Zonguldak adına siyaset üstü yaklaşımlarla birlikte hareket etmesinin ilimize güç kazandıracağı şeklindeki görüşler de güç kazanıyor.

Erhan ÇAKMAK

YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner303

banner300

banner297

banner94

banner31

banner299

banner266

banner114