ERHAN ÇAKMAK'IN KALEMİNDEN

ERHAN ÇAKMAK'IN KALEMİNDEN

Türk Kızılayı Zonguldak Şube Başkanı Aydın Ergenç’e 2 soru yönelttik…

“ 0 “ cevap aldık !..

Soruları tekrarlayalım…

1- Kızılay Şube Başkanı, birinci derece yakınları ile kira sözleşmesi imzalayabilir mi? Bu uygulama mevzuata uygun mu?..

2- Eğer mevzuata uygunsa, kiralama yapılırken mevzuata uygun hareket edildi mi? Kira bedeli kaç lira olarak belirlendi, kira sözleşmesi kaç yıllık düzenlendi, sözleşme piyasa rayiçlerine ve aynı mevkideki emsal bedellerine uygun mu?..

Bu yazıyı ve bu soruları “sağır sultan” duydu da, Aydın Ergenç duymamış olabilir mi?..

Hiç sanmıyorum.

*

Aydın Ergenç’in yapması gereken şuydu…

1- Evet, kurum amiri ( Kızılay Şube Başkanı ) mülkiyeti Kızılay’a ait olan bir binayı birinci derece yakınlarına kiraya verebilir.

( Aksini söylemesi mümkün değil, çünkü, ortada fiili durum var.)

2- Kira bedeli şudur, piyasa rayiçlerine ve emsallerine uygundur.

( Bunun da aksini söylemesi mümkün değil. Çünkü, o zaman da yakınlarına ayrıcalık tanımış, yani görevini kötüye kullanmış olur.)

Elbette, Sayın Ergenç bu açıklamaları yaparken, belge ve döküman ibraz etmesi de gerekecektir.

Bu arada Türk Kızılayı Gayrımenkul İhale Şartnamesi’nin ilgili maddesini aktaralım.

İHALEYE KATILAMAYACAK OLANLAR

Madde 3 (a) - Genel Merkez ile şubelerin zorunlu ve ihtiyari organlarının üyeleri ile bunların anne, baba, eş, çocukları ve kardeşleri……”

Yukarıda sayılan kişiler Türk Kızılayı gayrımenkul kirama ihalelerine katılamıyor.

*

Bekledik açıklama gelmedi…

Şimdilik “ sukut ikrardan mı geliyor?” diye düşünmüyoruz.

Bölgemizde sel felaketi yaşandı, Kızılay ordan oraya koşuyor.

Belki yoğunluktandır, belki gözden kaçmıştır.

Biraz daha bekleyeceğiz…

Sonra bu konuya tekrar döneceğiz.

Erhan ÇAKMAK

YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner303

banner300

banner297

banner94

banner31

banner299

banner266

banner114