ERHAN ÇAKMAK'IN KALEMİNDEN

ERHAN ÇAKMAK'IN KALEMİNDEN

Vekillerin sessizliği !..

Erdemir yönetimi ile Ereğli Belediyesi arasındaki "gerginlik " devam ediyor.
Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Erdemir'in mevzuata aykırı uygulamaları nedeniyle yüksek miktarlarda ceza uygulandığını ve yapılan tespitlere göre bu cezaların çok daha yüksek olabileceğini belirten bir açıklama yaptı.
Esasen, Halil Posbıyık, daha önce yaşanan onca tartışmaya rağmen, Erdemir yönetimine "barış elini" uzatmıştı ama, kendi ifadesi ile Erdemir yönetimi tarafından gösterilen "küstah" davranış tansiyonun yeniden yükselmesine neden olmuştu.

*

" Ereğli'siz Erdemir, Erdemir'siz Ereğli olmaz" bu dosdoğru sözü Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık da, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş da telaffuz etmişti ama, her ikisinden önce bir yazımda aynı ifadeyi ben kullanmıştım…
Aklın yolu bir olduğundan, sözün doğrusu da bir oluyor galiba…

*

Bu aşamada CHP'li Zonguldak milletvekillerinin ne yapacağı, Halil Posbıyık - Erdemir yönetimi tartışmasında "kimden yana" olacakları merak ediliyor.
Son zamanda CHP Zonguldak milletvekillerinin Halil Posbıyık'a bakış açısı son derece olumlu görünüyordu.
Gerek Sayın Demirtaş, gerek Sayın Yavuzyılmaz, Sayın Posbıyık'ın icraatlarını, özellikle pandemi dönemindeki hizmetlerini ve mücadelesini öven birçok açıklama yapmıştı.
Ancak şu anda "derin" bir "sessizlik" içinde bulunuyorlar.
Kuzuların sessizliği gibi sanki…
Herkes biliyor ki, Halil Posbıyık davasında haklıdır. Halil Posbıyık'ın sorunu Erdemir ile değil, Erdemir yönetimi ile olmuştur.
Erdemir'in sebeb-i hayatı Ereğli olduğu gibi, Ereğli'nin Belediye Başkanı da Halil Posbıyık'tır.
Dolayısı ile Erdemir yönetiminin "ters" bakış açısını anlamak mümkün değildir.

*

Vekillerin "sessizliği" sürüyor…
Acaba "kimden yana" olacaklar?..
Hukuk çerçevesinde belediyenin yasal yetkilerini kullanan Halil Posbıyık'tan yana mı, yoksa şehrin sahibi Ereğli Belediyesini "görmezden gelen" Erdemir yönetiminden mi?..
Biz, her iki milletvekilinin kendi partilerine mensup, üstelik haklı bir zemin üzerinde hareket eden Halil Posbıyık'ı yalnız bırakacaklarını sanmıyoruz, bu durumda, tutup da Erdemir yönetiminden yana olacaklarını da düşünmüyoruz ama, "vekillerin sessizliği" de farklı yorumlara neden olabiliyor.
o halde durumu "netleştirmekte" fayda var.
(Erhan ÇAKMAK)

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2020, 11:21
YORUM EKLE

banner43

banner261

banner292

banner266

banner297

banner222

banner94

banner31

banner44

banner286

banner114