ERHAN ÇAKMAK'IN KALEMİNDEN

ERHAN ÇAKMAK'IN KALEMİNDEN

Buzlar çözülürken …

CHP Zonguldak Milletvekilleri Ünal Demirtaş ve Deniz Yavuzyılmaz ile Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık arasındaki "soğuk rüzgarların" etkisini yitirdiği ve yerini meltem rüzgarlarına bıraktığı anlaşılıyor.
Buzlar çözülüyor…
Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ile Ünal Demirtaş arasında, ilçe kongresi sürecinde başlayan, daha sonra Erdemir'deki toplantıya katılmaları ile devam eden tartışmalı ortam bugünlerde her iki milletvekilinin Ereğli Belediyesi'nin çalışmalarını takdir eden açıklamaları ile ortadan kalkmış bulunuyor.
Bir-iki örnek verelim…
CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz Kanal Z'de tarafımdan sunulan Sahne-i Siyaset programında Halil Posbıyık başkanlığındaki Ereğli Belediyesi'nin çalışmalarından övgüyle söz etti.
Özellikle COVİD-19 ile mücadelede Ereğli Belediyesi'nin örnek bir çalışma gösterdiğini, maske ve dezenfektan üretimi ile vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılmasını, bu arada belediyenin Kaymakamlık ile diyalog içinde çalışmasını örnek belediyecilik olarak değerlendirdi.
CHP Zonguldak Milletvekili Av. Ünal Demirtaş da geçtiğimiz günlerde Zonguldak Merkez ve Ereğli'de inceleme ve ziyaretlerde bulundu.
Bu ziyaretlerden birinde Ereğli'deki Çilek Kafe'de çay içip, Ereğli Belediyesi'nin emekli ve sabit gelirli vatandaşlara sunduğu bu hizmetin sosyal belediyecilik anlayışının eseri olduğunu söyledi.
Sözün kısa buzlar çözülüyor…
CHP Zonguldak Milletvekilleri Ünal Demirtaş ve Deniz Yavuzyılmaz, parti içindeki tartışmaların "faydasız" olacağını anlamış olmalı ki, Halil Posbıyık ile karşı karşıya olmak yerine yanyana durmayı tercih ediyor.
Doğru bir tavır, doğru bir yaklaşım…
İki milletvekili ile bir belediye başkanı yanyana durduğunda Ereğli'de daha güçlü bir CHP fotoğrafı ortaya çıkmıyor mu?..
(Erhan ÇAKMAK)

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2020, 17:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
SELVİ
SELVİ - 1 ay Önce

söz dinlemişler

banner43

banner261

banner292

banner266

banner297

banner222

banner94

banner31

banner44

banner286

banner114