ERHAN ÇAKMAK'IN KALEMİNDEN

ERHAN ÇAKMAK'IN KALEMİNDEN

ERHAN ÇAKMAK'IN KALEMİNDEN


Yaklaşık 6 aydır TBMM’nde beklemekte olan, ilimizi, özellikle Ereğli ilçemizi yakından ilgilendiren bir yasa teklifi var.

Gazi Alemdar Gemisi’ne İstiklal Madalyası verilmesi…

Yasa teklifini CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş hazırladı, ilk imzayı Demirtaş attı, ardından CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz ve Ak Parti Zonguldak milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar ve Ahmet Çolakoğlu da aynı yasa teklifine imza attı.

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş’ın üzerinde hassasiyetle durduğu bir konu…

Ünal Demirtaş, aynı yasa teklifine hiç düşünmeden imza atan Ak Parti Zonguldak milletvekillerine hassasiyetlerinden dolayı teşekkür etti.

Ancak, pandemi süreci, Meclis’in tatile girmesi, daha sonra yoğun yasa ve komisyon çalışmaları nedeniyle olsa gerek, Gazi Alemdar Gemisi’ne İstiklal Madalyası verilmesine ilişkin yasa teklifi “beklemede” kaldı.

*

Gazetecilikte “ fikri takip “ diye bir şey vardır.

Konuyu gündemde tutmaya çalışan gazetecilerden biri olarak, bir süre önce Kanal Z’de program konuğumuz olan MHP İl Başkanı Varol Demirköse’ye de bu konuyu hatırlattım.

Sayın Demirköse canlı yayında söz verdi…

MHP Genel Merkezi’ne ilk gidişinde Zonguldaklı hemşehrimiz, MHP Ankara Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Erkan Haberal’a durumu anlatacağını söyledi.

Varol Demirköse, geçen süre içinde MHP Genel Merkezi’ne gitti mi, gittiyse canlı yayında verdiği sözü hatırladı mı, durumu Sayın Haberal’a anlattı mı, orasını bilmiyoruz.

Merak ettiğimiz şudur…

Varol Demirköse sözünü tutacak mı, tutmayacak mı?..

Gazi Alemdar gibi biz de beklemedeyiz.

Erhan ÇAKMAK

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2021, 15:01
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner303

banner300

banner297

banner94

banner31

banner299

banner266

banner114