KAMU VE ÖZEL DİYALİZ  ÜNİTE MERKEZLERİ  DENETLENİYOR

KAMU VE ÖZEL DİYALİZ  ÜNİTE MERKEZLERİ  DENETLENİYOR

KAMU VE ÖZEL DİYALİZ  ÜNİTE MERKEZLERİ  DENETLENİYOR

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Sağlık Hizmetleri Başkanlığı tarafından İl genelinde tüm Kamu Hastaneleri ve Özel Diyaliz Ünite Merkezleri yılın birinci periyot denetimlerini Uzman ekipler tarafından denetleniyor.
 Denetimlere Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Aydın Şanlıoğlu Koordinatörlüğünde Alaplı Devlet Hastanesinden İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Yaşar Baykal, Kdz.Ereğli Devlet Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Emine Kuru İnci, BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinden İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Yasin Öztürk, Atatürk Devlet Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Fadime Özge Aygün Kaş, Çaycuma Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Recep Darıcı tarafından denetleniyor. 
 İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Bilal Cin ise yapılan denetimlerle ilgili şu bilgiyi verdi: “ Merkez ve İlçelerde toplam on bir diyaliz merkezi var. Uzman hekimler, teknik personeller ve idari personellerden oluşan ekiplerimiz bu merkezleri yılda iki kez denetlemektedirler. Yapmış olduğumuz denetimlerde idari yönden, ilaç cihaz araç ve gereçler, hizmet birimlerine esas bilgiler, su sistemi kontrolü ve enfeksiyon yönünden denetlenmektedir “ dedi.

(Haber-Ercan Demir)


Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2020, 12:34
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner303

banner299

banner114