Demirtaş, yuvaya geri dönüyor...

Demirtaş, yuvaya geri dönüyor...

Demirtaş, yuvaya geri dönüyor...

Yüksek Seçim Kurulu İYİ Parti’nin seçime katılıp katılmayacağını açıklaması gecikince CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile 15 CHP’li milletvekili istifa edip İYİ Partiye geçmiş geçmişti. Böylece TBMM’de Grup kurabilen İyi Parti’nin seçime girememe riski önlenmişti. 

Şimdi de İyi Parti’ye geçen 15 milletvekili CHP’ye geri dönüş yapıyor. 15 Milletvekili Cuma günü iyi partiden istifa ederek törenle CHP’ye katılacaklar.

CHP’den İyi Parti’ye geçen CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş’ın tekrar CHP’ye geri döneceğini değerlendiren CHP il başkan Vekili Hakkı Güney, “15 Milletvekilimizin genel merkez tarafından cuma günü bir açıklaması olacaktır. Şu anda bize herhangi bir tebligat gelmedi. Ama cuma günü genel merkezin açıklamasından sonra biz de ona göre Zonguldak il Başkanlığı olarak konuyu takip edeceğiz. 15 milletvekili demokrasi savaşı veren arkadaşlarımızdır. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu genel merkezimizin yapacağı bir organizasyondur. Biz de şu anda beklemedeyiz. 15 milletvekili arasında Zonguldak milletvekili Ünal Demirtaş’da bu demokrasi savaşında mücadele eden bir kardeşimizdir. Kendisi de dönüş yapacaktır. Biz de bunu saygıyla karşılıyoruz. Genel merkezimizin bu konudaki tebligatını bekliyoruz” dedi.

Milletvekili sıralamasında yer bulabilecek mi sorusunu yanıtlayan Hakkı Güney, “Genel merkezimiz nasıl bir karar verecek onu bilmiyoruz. Yer anlamında bir sıkıntı derken genel merkezimiz nasıl bir karar verecek onu bilmiyoruz. Tabii ki örgütlerde ona göre düşüncelerini belirteceklerdir.” Diye konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner43

banner30

banner44

banner114

banner94

banner34

banner222

banner31