banner288

1 Numara konuştu

1 Numara konuştu

1 Numara konuştu

TFF İkinci Lig Kırmızı Grupta mücadele eden Zonguldak Kömürspor, hafta sonunda kendi sahasında oynayacağı Kırklareli maçı hazırlıklarına başladı. Geçen hafta deplasmanda oynadıkları Tarsus maçında ağır bir yenilgi alan Zonguldak Kömürspor’lu futbolcuların morallerinin bozuk olduğu gözlendi. Teknik Patron Cahit Terzi’nin katılmadığı ve Fener Sentetik Sahada yapılan antrenmanı yardımcı antrenörler yaptırdı.
BİZE YAKIŞMADI

Antrenman sonrası gazetecilere açıklama yapan kaleci Sinan, aldıkları yenilgiden dolayı üzgün olduklarını belirterek şunları söyledi;” Maç iyi başladık 2 tane net pozisyonumuz vardı. Atsak durum farklı olurdu. Ancak maçın bazı kırılma anları oldu ve böyle bir sonuç ortaya çıktı. Bizim açımızdan güzel bir skor değil baktığınız zaman. Bir nevi hezimet tarzında oluyor. Bizi de mutlu etmedi. Bu sonuçlar bize de yakışmıyor. Ligin son dönemleri ve bir iddiamız kalmadı. Hocamız daha çok genç arkadaşlara şans veriyor. Genç arkadaşlarımızın süreçleri de böyle sancılı olabiliyor. Kalan süre zarfında da hocamız  gençlere yine şans verecek ve ellerinden geleni yapacaklarını düşünüyorum. Gençleri kazanmamız gerekiyor. Gençler Zonguldak Kömürspor’un geleceği. Tabandan birkaç futbolcu daha kazanılırsa ilerleyen yıllarda rahat edileceğini düşünüyorum.”
 GÖNÜL ALACAĞIZ
Kalan 3 maçta alabilecekleri kadar puan alıp ligi en iyi yerde bitirmek için mücadele edeceklerini belirten Sinan, ilk hedeflerinin hafta sonunda oynayacakları Kırklareli maçını kazanarak kendilerini af ettirmek olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti;” Sahada elimizden geleni yapacağız. Kimse sahaya kaybetmek için çıkmıyor. Sonucun iyi olacağını düşünüyorum. 4-0’ın ardından kendimizi affettirmek adına 3 puanı almamız gerekiyor. Kalan 3 maçımızda alabileceğimiz kadar puan alıp sezonu iyi bir yerde bitirmek istiyoruz”
BEKLENTİNİN ALTINDA KALDIK
Bu sezon beklenenin altında kaldıklarını söyleyen Sinan “Ben bu sezona çok üzüldüm. Sezon başında yönetime ilk sorduğum soru şu oldu; ‘Hedefiniz var mı?’ Hedefin olduğu yerde bizim gibi oyuncuların bulunması gerekiyor. Bu hedefleri gerçekleştirememenin üzüntüsü var. Kişisel olarak iyi bir sezon geçirdiğimi söyleyebilirim ancak takım performansında daha iyi olabilirdik. Play-Off oynamamız gerektiğini düşünüyorum. Bu hedeften uzak  kalmamızda çeşitli etkenler oldu. Ama geçmişten ders alıp nasıl bir yol haritası çizebiliriz, onu düşünmemiz gerekiyor.” 
MAÇ SAHASINDA ANTRENMAN YAPILMAZ
Zonguldak Kömürspor’un en büyük sıkıntısının tesis olduğunu belirten tecrübeli eldiven Sinan Ören, aynı sahada hem maç yapmanın, hem de antrenman yapmanın uygun olmadığını ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü;” En büyük etken  tesis sorunu. Yerel yönetim seçildi.Belediye Başkanı seçilen  Doktor Selim Alan’a da hayırlı olsun diyorum. Bu bizim için bir umut oldu. Çünkü bizim içimizden biri. Bu konu ile ilgileneceğini düşünüyorum. Zonguldak Kömürspor’un en büyük sıkıntısı tesis. Futbolcuların doğru dürüst  yatacak yerleri yok. Antrenman sahası yok. Maç sahasında idman yapmamız çok acı. Bu şartlarda  üst liglere çıksanız dahi  futbolcu buraya gelmek istemez. Tesis konusu çözüldüğü zaman  Zonguldak Kömürspor’un daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum”
SENEYE NE OLACAĞI BELİRSİZ
Önümüzdeki sezon için bir planlama yapmanın henüz erken olduğunu ifade eden Sinan Ören, sözleri şöyle tamamladı;” Önümüzdeki sezon ile ilgili henüz bir plan yapmadım. Henüz erken. Şartlar neyi gösterir ileriki günlerde netleşir. Ben buradan  Taraftara teşekkür etmek istiyorum. Ben artık buranın bir evladı olduğumu hissediyorum. Zonguldak ile ilgili buraya gelmeden önce çok bir fikrim yoktu ama kazandığımız dostluklar adına mutluyum. Önümüzdeki sezona plan yapmak için henüz erken. Sıkıntılı bir sürecin yaşanacağını düşünüyorum.”
HABER: ERCAN AYGÜN

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 16:03
YORUM EKLE

banner43

banner261

banner34

banner266

banner94

banner31

banner44

banner286