Amatör liglerin  durumu ne olacak ?

Amatör liglerin  durumu ne olacak ?

Amatör liglerin  durumu ne olacak ?

Türkiye Amatör  Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Düşmez, Amatör Ligler ile ilgili kesin bir karar çıkmadığını ifade etti.
Korona virüs nedeni ile ertelenen Amatör Liglerin  durumu ile ilgili çıkan haberlerin asılsız olduğunu belirten  Ali Düşmez, resmi bir açıklama olmadan bu  haberlere inanılmaması gerektiğini  ifade etti. 81 İlin ASKF Başkanına  bir yazı gönderen Düşmez, Amatör ligler ile ilgili şu bilgilere yer verdi.”
Gençlik ve Spor Bakanı sayın Dr.Muharrem Kasapoğlu,  Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Lig Kulüpler Birliği Başkanı, 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Başkanı, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig ekiplerinin aralarında belirledikleri kulüp başkanları ile TASKK Genel Başkanı video konferans aracılığıyla bir araya geldi.

Görüşmede bu sürecin tüm dünyayı etkilediği gibi, sporu da etkilediğinden bahisle” Sağlık Bakanlığı, Sağlık Bilim Kurulu tarafından yapılacak “Pandeminin” bitmesi açıklaması sonrasında TFF tarafından tüm ligler ile ilgili yeniden çalışma yapılarak kamuoyu ile paylaşılacaktır. Şu anda liglerin durumu ile ilgili bir karar alınmamıştır.Resmi bir karar  olursa sizlere bildirilecektir. Bir kısım sosyal medyada yayınlanan açıklamalar bilgi kirliliğine sebep olmakta, bu nedenle resmi açıklamalar dışında başka kaynaklardan yapılan açıklamalara itibar edilememesini özellikle rica ederim.”İfadelerine yer verdi.

HABER: ERCAN AYGÜN

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2020, 16:13
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner299

banner114