BESYO Öğrencisi Olimpiyat Yolunda

BESYO Öğrencisi Olimpiyat Yolunda

BEÜ Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) spordaki başarı hanesine bir yenisini daha ekledi.  Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi BESYO öğrencisi, milli sporcu Mihraç Akkuş, Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’na puan taşıyan müsabakalardan Judo Grand Prix Turnuvasının ilk gününde erkekler 60 kiloda gümüş madalyanın sahibi oldu. 

İsrail’in Tel Aviv kentinde etkileyici bir açılış töreniyle başlayan turnuvada Alman, Portekiz,  Kore ve Moldovalı rakiplerini mağlup ederek adını finale yazdıran milli sporcumuz Akkuş, finalde altın madalya için Koreli rakibi Won Jin Kim ile giriştiği mücadelede ülkemize gümüş madalya kazandırırken,  Üniversitemize de büyük bir gurur yaşatmış oldu.

Türkiye'nin ümitlerde ilk dünya ve Avrupa judo şampiyonu olan ve Avrupa Judo Federasyonu (EJU) tarafından "Altın Çocuk" olarak isimlendirilen milli sporcumuz Mihraç Akkuş, 41 günde üç ayrı şampiyonada 3 altın madalya kazanarak büyük bir başarıya imza atmıştı. 2020 ve 2024 Olimpiyat oyunlarında en büyük madalya umudu olan milli sporcu, başarılarıyla şimdiden Türk spor tarihine geçti. 2017 yılında ise bütün spor dalları arasında Avrupa’nın en iyi 3. genç sporcusu seçilen Akkuş, ülkemize kazandırdığı bu gümüş madalya ile 2020 Tokyo Olimpiyat kotasına girerek,  olimpiyat yolunda ülkemizin ve üniversitemizin umudu olmaya devam edecek.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı, ülkemizi ve Üniversiteyi ulusal ve uluslararası platformlarda en iyi şekilde temsil eden milli sporcu ve öğrenci Mihraç Akkuş’u tebrik ederek,  yeni başarılara imza atması dileğiyle 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda kendisine başarılar diledi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2020, 17:14
YORUM EKLE

banner43

banner261

banner34

banner222

banner266

banner94

banner262

banner31

banner44

banner286

banner283