Birçok futbolcu boşa çıkacak

Birçok futbolcu boşa çıkacak

U21 Ligi'nin kaldırılması ile ilgili değerlendirme toplantısı yapıldı
Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri ile Süper Lig kulüplerinin altyapı sorumluları, 3 Ağustos 2018 tarihinde TFF tarafından 2018-2019 sezonunda son kez düzenleneceği duyurulan U21 Ligi'nin durumunu gözden geçirmek için bir araya geldi.
Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gerçekleşen toplantıya TFF Yönetim Kurulu Üyeleri Hamit Altıntop ve Hasan Akıncıoğlu, Genel Sekreter Kadir Kardaş, Futbol Gelişim Direktörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu Tolunay Kafkas, Futbol Gelişim Direktörlüğü ve Genç Milli Takımlar Koordinatörü Oğuz Çetin, Kulüpler Birliği Genel Sekreteri Çağrı İlk ile kulüp temsilcileri katıldı.
Yapılan değerlendirmeler sonucunda Türk futboluna beklenen katkıyı sağlayamadığı gerekçesiyle U21 Ligi'nin kaldırılması kararının doğru olduğu dile getirildi ve ligin oynanmaması konusunda görüş birliğine varıldı. Bunun yanı sıra  TFF ve Kulüpler Birliği'nin, bu ligin yerini dolduracak alternatif organizasyonlar üzerinde çalışma yapması kararlaştırıldı.
KARARIN RESMİLEŞMESİ BEKLENİYOR

Gelecek vaad eden ve A takımda kadroya giremeyen birçok futbolcu tecrübe kazanmaları için U21 takımlarında oynatılıyordu.
U21 Ligi kaldırılma kararı uygulamaya geçtiği anda  bu liglerde forma giyen ve  birçok futbolcu boşta kalmış olacak.
 Bu gelişme üzerine ikinci ve üçüncü ligde  transfer yapmak için bekleyen birçok kulüp  U21 liglerinde forma giyen oyuncuları  kadrosuna katmak için bu  gelişmenin resmiyet kazanmasını bekliyorlar.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 23:57
YORUM EKLE

banner43

banner261

banner292

banner34

banner266

banner94

banner31

banner44

banner286