Elmas’a ceza yağdı

Elmas’a ceza yağdı

Elmas’a ceza yağdı

Profesyonel futbol Disiplin Kurulu  TFF İkinci Lig Beyaz grupta mücadele eden Zonguldak Kömürspor’a  toplam 21 Bin TL para cezası verdi. Geçtiğimiz  Pazar günü  oynanan Sancaktepe maçı sonrası Disiplin Kurulu’da sevk edilen Zonguldak Kömürspor’a taraftarların neden olduğu çirkin ve kötü tezahürattan dolayı 12 Bin TL, Saha olayları nedeni ile 6 Bin TL,  para cezası verildi.

Ayrıca Teknik Patron Serkan Afacan’ın müsabaka hakemlerine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi dolayısı ile 1 maç soyunda odası ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 3 Bin TL para cezası  verildi. Kırmızı-Lacivertli ekibimize Sancaktepe maçı faturası olarak toplam 21 Bin TL ceza verildi.

TFF’den yapılan açıklamaya göre konu ile ilgili şu bilgilere yer verildi:

ZONGULDAK KÖMÜRSPOR A.Ş.'nin, 09.02.2020 tarihinde oynanan ZONGULDAK KÖMÜRSPOR A.Ş.-SANCAKTEPE FUTBOL KULÜBÜ A.Ş. TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 4. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 12.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada ZONGULDAK KÖMÜRSPOR A.Ş.'nin, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 6.000-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada ZONGULDAK KÖMÜRSPOR A.Ş. antrenörü SERKAN AFACAN'ın, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 3.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2020, 18:06
YORUM EKLE

banner261

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner299

banner114