Kimler çıktı, Kimler düştü

Kimler çıktı, Kimler düştü

Kimler çıktı, Kimler düştü

TFF yönetim kurulu 2 ve 3. Lig ile ilgili merakla beklenen kararı açıkladı.  

TFF 19 Mart’ta korona virüs dolayısı ile ertelenen  ikinci ve  üçüncü ligin  tescili ile ilgili kararını açıkladı.  Bitime 6 maç kala ertelenen liglerin tamamlanıp tamamlanmayacağı merakla bekleniyordu. TFF yönetim kurulu geçtiğimiz hafta  liglerin oynanmayacağını duyurmuştu.

Yapılan açıklamaya göre  2. Lig ve TFF 3. Lig'in tescil formatı ile ilgili şu bilgiler verildi:

SAMSUN VE BANDIRMA BİRİNCİ LİGDE

TFF 2. Lig Beyaz Grup lideri Yılport Samsunspor, TFF 2. Lig Kırmızı Grup lideri Bandırmaspor şampiyon ilan edilerek TFF 1. Lig'e, yükseltilmesine karar verildi.

PLAY-OFF’A ÇIKTILAR

TFF 2. Lig'de Beyaz ve Kırmızı grupta ikinci sıra ile beşinci sıra arasında yer alan takımlar olan ; Beyaz Grup'tan Manisa Futbol Kulübü, Hekimoğlu Trabzon, Sancaktepe Futbol Kulübü A.Ş., İnegölspor, 

Kırmızı Grup'tan Ankara Demirspor, GMG Kastamonuspor, Tuzlaspor A.Ş., Sakaryaspor A.Ş. Play-Off müsabakaları oynanmasına karar verildi.

 ÜÇÜNCÜ LİG GRUP BİRLERİ DİREK  ÇIKTI

TFF 3. Lig 1. Grup lideri Serik Belediyespor, 2. Grup lideri Kocaelispor, 3. Grup lideri Karacabey Belediye Spor A. Ş. şampiyon ilan edilerek TFF 2. Lig'e terfi ettirildi. 

ÜÇÜNCÜ LİGDE PLAY-OFF VAR

TFF 3. Lig'de gruplarında ikinci sıra ile beşinci sıra arasında yer alan 1. Grup'tan; Anagold 24 Erzincanspor, 68 Aksaray Belediye Spor, 1928 Bucaspor, Artvin Hopaspor, 2. Grup'tan; Belediye Derince Spor, Turgutluspor, Esenler Erokspor, Karşıyaka, 3. Grup'tan Somaspor, Pazarspor, Nevşehir Belediye Spor, Muğlaspor takımları Play-Off oynama hakkı kazandı.

PLAY-OFF MAÇLARI ANTALYA’DA 

Play-Off maçları, tek maç eleminasyon sistemine göre Antalya'da 20-28 Temmuz tarihleri arasında oynanacak. Gece maçları sonucunda, TFF 1. Lig'e yükselecek 1 takım ve TFF 2. Lig'e yükselecek 3 takım belirlenecek.

Play-off eşleşmeleri lig ikincisi ile lig beşincisi, lig üçüncüsü ile de lig dördüncüsü olacak şekilde gerçekleşecek. 

KÜME DÜŞTÜLER

TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta Şanlıurfaspor, Kırmızı Grup'ta Kardemir Karabükspor, TFF 3. Lig 1. Grup'ta Tokatspor A.Ş. ve Manisaspor takımları küme düştüler.

YORUM EKLE

banner43

banner261

banner292

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner299

banner114