Maç gitti geldi

Maç gitti geldi

Xx Zonguldak Kömürspor Teknik Sorumlusu Barış Şeref, ikinci yarının ilk 3 maçından  hedeflediği puanları hanelerine yazdırmak için  ellerinden gelen mücadeleyi verdiklerini belirtti.

 İnegöl ve  Niğde maçlarından  en az 4 puan hedefine ulaştıklarını belirten Şeref, Velimeşe müsabakasından  galibiyet beklediğini  söyledi.

TFF İkinci Lig Beyaz Grupta mücadele eden Zonguldak Kömürspor Çarşamba günü deplasmanda oynadığı karşılaşmada  Niğde Anadolu FK ile 1-1 berabere kalarak  haftayı bir puanla  kapattı.

 Karşılaşmayı değerlendiren Zonguldak Kömürspor Teknik Sorumlusu Barış Şeref, ortada bir maç geçtiğini 1-0 öne geçmelerine rağmen  şansız bir gol yiyerek   1-1 berabere kaldıklarını belirtti.

Deplasmanda önce rakibi durdurup sonra  geliştirecekleri  kontra ataklarla  galibiyeti kovalamayı hedeflediklerini, yakaladıkları  fırsatları değerlendiremeyince 1 puana razı olduklarını ifade eden  Şeref, yaptığı açıklamada şunları söyledi” Sonuçta bir deplasman maçına  giderken kolay olmayacağın, zor olacağını biliyorduk. Planımızı önce 1 puanı  garanti etmek , sonrada yakaladığımız fırsatlardan birini gol yaparak 3 puan ile dönek üzerine yapmıştık.  Müsabaka çekişmeye sahne oldu. Rakip takım direnç gösterdi. Buna rağmen  deplasmanda bulabileceğimiz kadar pozisyona girdik. Değerlendiremedik. Bizim kalemizde de  rakibe pozisyon verdik. Bizim takım bu kadar pozisyon vermemeli. Bireysel becerileri olan futbolcularımızla oyunda tutunduk. Sonuç itibari ile  penaltıdan golü bulduk. Üstünlüğümüz korumayıydık. Ancak  karamboldan yediğimiz bir gole engel olamadık. Sonuçta maç 1-1 bitti. Takibi kaçan galibiyete üzüldük. 3 puan avucumuzun içine gelmişken kaçırmamalıydık. Koruyamadık. Bu arada onlarda galip gelebilirdi. Maç iki takım arasında gitti-geldi. Sonuçta berabere bitti. Sonuçta  deplasmanda rakibinden aldığın 1 puan hiç yoktan iyidir.”

YENEMİYORSAN YENİLMEYECEKSİN

Pazar günü Devrek İlçe Stadyumunda  Ergene Velimeşe’yi konuk edeceklerini belirten Şeref, bu maçı kazanarak yollarına devam etmek amacında olduklarını belirten Barış Şeref, şunları söyledi” Evimizde  rakip kim olursa olsun biz sahaya 3 puan için çıkıyoruz. Ama tabi yenemiyorsak ta yenilmeyeceğiz. Hazırlıklarımızı en iyi şekilde  yapıp kendi  sahamızda oynayacağımız  maçtan galibiyetle ayrılmayı  hedeflemiyoruz. Sezonun ikinci yarısında  hiçbir maç kolay değil.Çünkü tam takımlar takviye yaptı.kolay olmayacak ama bizde zaten zor geçeğini biliyoruz. Çıkıp sahaya elimizden geleni yapacağız.”

 EN AZ 7 PUAN HEDEFLEDİK

Sezonun ikinci yarısının ilk 3 maçından en az  7 puan hedeflediklerini ve bu yolda ilerlediklerini belirten Barış Şeref; “ herkez bir hesap içinde. Tabi bizde  hesabımızı yapıyoruz.   İlk 3 maçtan en az 7 puan beklediğimiz yazmıştık. Tabi 9 olursa  harika olacaktı ama şu an için bu  imkansız.  Biz İnegöl ve Niğde maçlarından beklediğimiz puanları aldık. Şimdi Velimeşe maçından hedeflediğimiz 3 puanı almak için elimizden geleni yapacağız. Eğer bunu  başarabilirsek ilk  3 maçta hesapladığımız 7 puan hedefine ulaşacağız. Daha sonda da  diğer üç maçlık periyotun hesabını yapacağız. Zonguldak Kömürspor, peş peşe  toplayacağı puanlarla  en az 10’uncu sıraya kadar yükselmelidir. Bunun için acil puan toplamalıyız.Bu doğrultuda çalışıyoruz.

HABER: ERCAN AYGÜN

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2021, 17:50
YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner300

banner266

banner297

banner94

banner31

banner44

banner299

banner114