Para stat kirasına  kesilmiş

Para stat kirasına  kesilmiş

Para stat kirasına  kesilmiş

TFF İkinci Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Zonguldak Kömürspor’da futbolcular alacakları ödenmediği için  geçtiğimiz hafta şehre geç gelmişlerdi. Bu gelişme üzerine yoğun  girişimlerde bulunan Zonguldak Kömürspor yönetimi  kendi arasında kaynak oluşturup  futbolcuların hesabına bir miktar para yatırıldığını  açıklamıştı. 

Ancak hafta sonunda oynanan  Manisa FK maçından sonra  futbolcular kuruş para almadıklarını   söylediler.

 Olayın aslı  netleşmeye başladı. Zonguldak Kömürspor yönetiminin, futbolcuların hesabına   ödeme yapmak  üzere Banka’ya yaklaşık 200 bin TL para yatırdığı, bu paranın  yaklaşık 140 bin TL. lik kısmı Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından stadyum kirası  olarak  bloke edildiği, bu nedenle futbolculara ödeme yapılamadığı öğrenildi. 

Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı  Süleyman Caner,  yaptığı açıklamada şunları söyledi,” Futbolculamıza ödeme yapmak üzere yönetim kurulu arkadaşlarımızla bir miktar bütçe oluşturduk.  Ödeme yapacağımız basına da yansıdı.  Ancak hiç ummadığımız ve beklemediğimiz şok bir gelişme yaşadık. Bankada paramızın bir kısmına  stad kirası olarak bloke koydurmuşlar. Bu sıkıntıyı aşmaya çalışıyoruz.  Stad kirasını  sezon sonu da öderdik. Ama  icra  koydurmuşlar . Biz yönetim kurulu olarak elimizden geleni yapıyoruz. Hiçbir destek görmememize rağmen kendi şansı gayretlerimizle  bir şeyler yapıyoruz.  İnşallah  hafta içi sıkıntıyı aşıp futbolcularımızın parasının bir kısmını ödeyeceğiz.” Dedi

HABER: ERCAN AYGÜN

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2020, 12:42
YORUM EKLE

banner43

banner261

banner292

banner266

banner297

banner222

banner94

banner31

banner44

banner286

banner114