Sarayspor ödülünü aldı

Sarayspor ödülünü aldı

Sarayspor ödülünü aldı

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASSK)  U14 Türkiye Şampiyonasında ikinci olan Sarayspor’u ödüllendirildi. Alt yapılarda Türkiye’nin en başarılı 10 kulübü arasında yer alan Sarayspor’a başarılı ödülü olarak 5 bin TL gönderildi.

Sarayspor’a ödülü Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda düzenlenen törenle verildi.

 Törende Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Kemal Demir, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdür vekili  Hakan Yüksel, Futbol İl temsilcisi Metin Malkoç, Sarayspor antrenörü Hakan Sağlam ve sporcular hazır bulundu.

KONFEDERASYONUMUZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

 Törende bir konuşma  yapan ASKF Başkanı Kemal Demir, ödülü gönderen Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’na teşekkür etti.  Sarayspor’u  başarısından dolayı kutlayan Demir, yaptığı açıklamada  şunları söyledi,” Öncelikle Sarayspor’a başarı ödülü gönderen  Konfederasyonumuza  teşekkür ediyoruz. 2017-2018 sezonunda U14 Türkiye Şampiyonasında Zonguldak’ı temsil eden Sarayspor, Türkiye ikinci olarak büyük  bir başarıya imza atmıştır. Ben Sarayspor  yöneticilerine ve oyuncularına tebrik ediyorum. Türkiye Amatör  Spor Kulüpleri Konfederasyonu, 5000 TL başarı ödülü göndermiştir. Biz  ödülü kendilerine teslim  ettik. Bu başarıları destekledikleri için Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonuna teşekkür ediyoruz. Sarayspor’a  yeni sezonda başarılar diliyorum ’’dedi.

TÜRKİYE’YE OYUNCU YETİŞTİRİYOR

Sarayspor’u tebrik eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdür vekili  Hakan Yüksel ise şu duygulara yer verdi,” ’Alt yapıda önemli çalışmalar yapan kulübümüzün almış oldukları başarının bu şekilde desteklenmesi gerçekten çok güzel bir şey. Kulübümüzün almış olduğu başarıyı tebrik ediyoruz. Verdiği ödüllerle kulüplerimiz teşvik eden Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonuna da destekleri için teşekkür ediyoruz.  Sarayspor, ilimizde ve Türkiye genelindeki kulüplere  oyuncu yetiştirerek Türk  futboluna önemli bir katkı veriyor.  Bakanlığımız ve Konfederasyonumuz  tarafından alt yapıya önem veren kulüplere destek verilmesi  oyuncu yetişmesi açısından ümit verici bir gelişme. Ben teknik ekibi ve sporcuları  elde ettikleri başarıdan dolayı kutluyorum. Desteklerinden dolayı Konfederasyonumuza  teşekkür ediyorum”

BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUZ

Futbol İl Temsilcisi Metin Malkoç, bu tür ödüllerin takımları başarılı olmaları için teşvik ettiğini belirterek şu duygulara yer verdi ’2017-2018 sezonunda U-14 Türkiye Şampiyonasında ilimizi başarıyla temsil eden Sarayspor teknik heyet ve futbolcularını tebrik ediyorum. Destekleri içinde Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonuna teşekkür ediyoruz. Sarayspor’un almış olduğu başarılarla beraber bu başarıların artarak devam etmesini temenni ediyorum’’şeklinde konuştu.

EN BAŞARILI 10 KULÜP ARASINDA  YER ALDI

Sarayspor antrenörü Hakan Sağlam, Sarayspor’un her zaman hedefinin büyük ve Türk futboluna oyuncu yetiştirmek olduğunu ifade ederek  şunları söyledi: ’Zonguldak Saray Kulübü  alt yapılarda 2017-2018 sezonunda Türkiye’nin en başarılı 10 kulübü  arasına girmiştir. U14 finallerinde şampiyonluğu kıl payı kaçırarak Türkiye ikincisi olduk.Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu başarılı olan kulüpleri ödüllendirmiştir. Biz bir Zonguldak takımını yıllar sonra bu listeye dahil etmekten dolayı gururluyuz. Bunun bir tesadüf olmadığı bugüne kadar yaptığımız icraatlarla da belgeledik. Kulübümüz ve sporcularımız adına bize destek olan herkese teşekkür ediyoruz. Hedefi hep yüksek olan bir kulübüz hiçbir zaman hedefsiz yola çıkmadık,küçük düşünmedik. Çalıştık ve başardık Zonguldak’ımıza hayırlı olsun. Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonuna desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz’’dedi. HABER: ERCAN AYGÜN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner43

banner30

banner44

banner114

banner94

banner34

banner31