Türkiye'de ilk...

Türkiye'de ilk...

Türkiye'de ilk...

Türkiye’de ilk kez Sporcu dostu Mobil Sağlık Aracı hizmete açıldı...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Spor Kurulu Başkanı Yıldırım Kaya, Zonguldak Belediyesi'nin sporcu dostu Mobil Sağlık Aracını hizmete açtı.

Fener semtinde düzenlene Açılış Töreni'ne Yıldırım Kaya ile birlikte, CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, İl Başkanı Hakkı Güney ile sporcular ve davetliler katıldı.

Törende ilk konuşmayı yapan Zonguldak Genel Merkez Spor Üst Kurulu Üyesi Ahmet Sağlam, “Bu araçla amacımız, çocuklarımızın güvenli bir sağlık ortamında spor yapmasını sağlamak. Bu araçla EKG, kan şekeri ve tansiyonuna bakabileceğiz. Hedefimiz önce futboldan başlayarak salon sporları ve halkımıza hizmet götürmek. Halı sahalarda ve ilçelerimizde bu taramaları yapmayı amaçlıyoruz” dedi. 

Sporda sağlığın önemine dikkat çeken CHP Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya da, “Sporcularımız önce sağlık kontrolünden geçirilecek. Bu Türkiye’de yerel yönetimler anlamında ilk olma özelliği taşıyor. Ben Genel Başkanımız adına hepinizi kutluyorum. Bu projenin bütün belediyelerimize örnek olmasını tavsiye ediyoruz. Biz derman belediyeciliği diyerek yola çıktık. Halkımıza ve gençlerimize derman olacağız” dedi.

Zonguldak’ın ilklerin şehri olduğuna ve bir ilkin daha bu kentte atıldığına dikkat çeken Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, “Biz eğitimden gelen kişileriz. Öğretmenliğim döneminde de gençlerimizin spora yönelmesi noktasında çalışmalar yaptık.  Sağlık çalışmasında bir çok sorunla karşılaştık. Bizler bu sağlık taramalarını gençlerimiz işin kolaylaştırmaya çalıştık. Biz ilklerin şehriyiz. Burada bir ilki daha başaracağız. Çocuklarımız ve halkımızın sağlıklı bir şekilde spor yapmasını amaçlıyoruz. Yürüyüş yapan halkımızın da bu taramalardan faydalanmasını sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz da güvenli sporun önemine değindi.

Konuşmaların ardından Mobil Sağlık Aracı'nın açılışı gerçekleştirildi.

(HABER-ERCAN DEMİR) 

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2018, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner43

banner30

banner44

banner114

banner94

banner34

banner222

banner31