Yeni sezon öncesi aşınızı yaptırın

Yeni sezon öncesi aşınızı yaptırın

Yeni sezon öncesi aşınızı yaptırın

Türkiye Futbol Federasyonu, Sağlık Kurulu, tüm spor camiasında  yeni sezon öncesinde  çağrıda bulunarak korona virüs aşılarını yaptırma çağrısında bulundu.
Sporcu, yönetici, taraftar, tesis görevlileri ve ilgili tüm kişilerin aşılarını bir an önce yaptırmaları gerektiği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi,”
Futbolumuzun değerli paydaşları;

COVID-19 küresel salgını ile mücadelede hastalığa maruz kalma, hastalığı ağır geçirme ve bulaştırma riskleri göz önüne alındığında, hastalığın toplumsal yaşam ve futbolumuzun işleyişi üzerindeki olası olumsuz etkilerini en aza indirgemek için aşı olmanın çok önemli ve en etkili yöntem olduğu bilgisini tekrar hatırlatmak istiyoruz. 

Dünyada varyant virüs enfeksiyonlarının yaygınlaşması, yayılma hızının yüksek olması ve ülkemizde de benzer durumun oluşma ihtimali değerlendirildiğinde toplum sağlımızı önceleyerek stadyuma alınacak seyirci sayısının düşmesine sebep olacak kararlar almak zorunda kalmamak için Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı kararlara uymak, önerileri dikkate almak her zamankinden daha zaruri hale gelmiştir. 

2021-2022 futbol sezonuna sağlık ve güven içerisinde başlayabilmemizin de temelini hazırlayacak olan aşı olma yaygınlığı, kendimizi ve sevdiklerimizi korumanın en önemli yoludur. Bunun yanında karşılaşmalarda maske-mesafe ve temizlik önlemlerimizden de asla vazgeçilmeyeceği hususunu da hatırlatmak isteriz. 

Bu vesile ile tüm halkımıza sağlık, mutluluk ve spor dolu günler diliyoruz.”

YORUM EKLE

banner302

banner261

banner301

banner303

banner300

banner297

banner94

banner31

banner299

banner266

banner114