24 Temmuz, Basın için önemli bir başlangıçtır

24 Temmuz, Basın için önemli bir başlangıçtır

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli 24 Temmuz Basın Bayramı ve Basında Sansürün Kaldırılışının 111. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Karaveli mesajında, “24 Temmuz tarihi, Türk basının bugünlere gelmesinde çok önemli bir başlangıcı oluşturuyor. Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan basın, toplumun bilgilendirilmesi, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması, kamuoyu oluşturulması gibi önemli görev ve sorumlulukları üstleniyor. 

Toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan tarafsız bir basın, demokrasinin en etkili ölçütlerinden biridir. Basının özgür olmadığı bir ülkede demokratik bir düzenden, insan haklarından ve sosyal gelişmişlikten söz edilemez. Özgür ve bağımsız basın, özgür ve bağımsız toplumun garantisidir. Ancak, basının özgürlüğü kadar objektifliği de toplumlumuz için son derece faydalı ve önemlidir. 

Bu düşüncelerle, 24 Temmuz Basın Bayramını ve Basında Sansürün Kaldırılışının 111. yıldönümünü kutluyor, görevlerini yaparken yaşamlarını yitiren basın emekçilerini saygıyla anıyor, gece-gündüz demeden, günün her saatinde, mesai kavramı gözetmeksizin büyük bir özveriyle çalışan tüm basın mensuplarına selam ve sevgilerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2019, 13:39
YORUM EKLE

banner43

banner261

banner34

banner222

banner266

banner94

banner262

banner31

banner44