Zonguldak Sahil Park'ta düzenlenen basın açıklamasına AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mustafa Öztürk ,AK Parti Merkez ilçe başkanı Hüseyin Yıldız, Milliyetçi Hareket Partisi Merkezi ilçe başkanı Çağatay İpekçi, Zonguldak Belediye Başkanı ve Cumhur ittifakı belediye başkan Wdayı Dr.Ömer Selim Alan, il Kadın kolları başkanı Tülay Sayılı, Belediye Meclis üyesi adayları ve Parti teşkilatları katıldı.

 Basın açıklamasını AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Bennur Özübek yaptı.

İl Gençlik Kolları Başkanı Benhur Özübek yaptığı açıklamada, "28 Şubat’ta siyasete, demokrasiye ve insan haklarına “balans ayarı” vermeye  çalışanlar, Aziz Milletimiz tarafından kısa sürede balans ayarına uğradılar." dedi.


AK Parti il insan hakları birimi adına yapılan basın açıklamasında Bennur Özübek şunları söyledi;

"27 yıl önce silahlı cunta tarafından, sözde irtica tehdidi ile bütün bir ülkeyi  çevrelemeye çalışmak, toplumun çeşitli kesimlerini vesayet ideolojisinin elinde  rehin tutmak, insanlık onuruna, akıl ve mantık ilkelerine deli gömleği giydirmek 
üzere gerçekleştirilen 28 Şubat Darbesi insanlık tarihine kara bir leke olarak  geçmiştir.
Failleri tarafından “1000 yıl sürecek” yaklaşımı ile savunulan bu karanlık girişimin  değil bin, on yıl bile sürememiş olması vesayetçilerin hukuksuzluğunun, kirli hesaplarının net bir göstergesidir.
İslami kimliğe duydukları derin öfkeyi, sistematik ve kanun dışı vahşi bir militarist dayatma ile dışa vuran darbeciler aldıkları anti-demokratik  MGK kararları ile  dönemin iktidarına darbe vurmuşlardı.
Yaşanan darbe süreci ile birlikte İslami kimliğe sahip olan toplumun büyük bir  kesimi türlü yollarla kısıtlandı. Genç kızlar üniversitelere başörtüleri ile giremedi, kılık-kıyafetleri nedeniyle gençler eğitim haklarından mahkûm bırakılarak ikna odaları eliyle inançlarından vazgeçmeye zorlandılar. Katsayı adaletsizliğiyle  gençlerin istedikleri okulda eğitim almalarının önü kapatıldı. Kamu görevlileri eşleri başörtülü olduğu için fişlendi. Siyasi görüş ve inancından dolayı insanların; çalışma, eğitim, ibadet, düşünce ve ifade özgürlükleri gibi temel hakları  engellendi. Ülkesi için, milleti için çalışan ve üreten sermaye dahi “yeşil sermeye” adı altında kategorize edildi, ötekileştirildi. 28 Şubat’ta siyasete, demokrasiye ve insan haklarına “balans ayarı” vermeye  çalışanlar, Aziz Milletimiz tarafından kısa sürede balans ayarına uğradılar.
Türkiye’ye sözde ayar vermeye kalkan, milletimizin elinden geleceğini, haklarını  ve huzurunu alan karanlık darbe dönemleri, milletimizin 15 Temmuz gecesi  verdiği mücadele ile bir daha yaşanmamak üzere tarihe gömüldü. Milletimizden aldığımız güç ve tarihin bize yüklediği sorumluluk ile millet iradesini egemen kılma, büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa etme mücadelemize  kararlılıkla devam ediyoruz.
Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında, Türkiye Yüzyılı yolunda daha emin adımlarla  yürüyor, 21 yıldır her şartta ve koşulda darbeler karşısında yanımızda olan  milletimize şükranlarımızı sunuyoruz"

Muhabir: Ercan Demir