AK Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan partisinin Kdz. Ereğli İlçe Başkanı İbrahim Sezer ve parti yöneticileri ile birlikte Cumhuriyetin 100. yılı dolayısı ile düzenlenen “Yüz yüze 100 Program” kapsamında Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği’ni ziyaret ederek Başkan Şafak Erel ve yönetim kurulu üyeleri ile sohbet etti. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çağlayan Erdemir’in Endüstri bölgesi olması konusunu  değerlendirdi .

EREĞLİ BELEDİYESİ'NİN ZARARI KARŞILANABİLİR

Çağlayan, “Erdemir’in Endüstri Bölgesi olması konusunda bazı endişeler var. Bu konuları Sanayi ve Teknoloji Bakanımızla milletvekillerimizle birlikte görüştük. Erdemir yöneticileri ile de görüştük. Erdemir’in Endüstri Bölgesi olması durumunda Kdz. Ereğli Belediyesi’nin kayıpları olacağı yönünde endişeler var. Bu konu çözülmeyecek bir konu değil. Erdemir’in Kdz. Ereğli Belediyesi’ne ödediği miktar hesaplanır ve bir mutabakata bağlanarak bu paranın belki daha fazlasının ödenmesi sağlanabilir. 

ERDEMİR'İN DIŞARIDAN İŞÇİ ALMAMASI İÇİN YÖNETİMLE GÖRÜŞTÜK

Bir diğer konu Erdemir’in dışarıdan işçi alması konusu. Bununla ilgili Erdemir yöneticileri ile görüşmeler yaptık. Onlarda işçi alımında önceliği Kdz. Ereğli’ye vereceklerini ifade ettiler. Elbette Erdemir Endüstri bölgesi olacaksa bile, bila bedel olmayacak. Kdz. Ereğli’nin de bu durumdan karlı çıkmasını istiyoruz” diye konuştu.

YEREL SEÇİMLERE HAZIRIZ

Çağlayan yerel seçimlere hazır olduklarını ifade ederek Zonguldak genelinde tüm teşkilatlarla beraber çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini söyledi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Şafak Erel ise AK Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan ve beraberindekilere teşekkür etti.

Kaynak: Haber Merkezi