Elvanpazarcık Belediyesi’nin kurulması çalışmalarına öncülük eden ve sınırlarını gösterir haritanın çizimine maddi ve manevi katkıları bulunan kurucu üyeler  Kazım Bostancı, Ali Rıza Şeker ve Fikret Zaman’ın Belediye meclis kararı ile konulan ve eski AK Parti’li Belediye Başkanı Hüseyin Uzun, tarafından kaldırılan resimler Belediye Başkanı Ümit Uzun tarafından tekrar yerine asıldı.

Zonguldak Merkez İlçeye bağlı Elvanpazarcık Belediyesi’nde uzun zamandır tartışmalara neden olan Belediye’nin kurucu üye resimleri 13 yıl sonra Elvanpazarcık Belediye Başkanı Ümit Uzun’un talimatıyla Meclis salonuna yeniden asılması beldede tartışmaları sona erdirdi. 

Elvanpazarcık belde Belediyesi kurucu üyelerinden Fikret Zaman, Resimleri kaldıran eski Belediye Başkanı Hüseyin Uzun’a hakkını helal etmediğini açıkladı.

Resimleri yeniden Belediye meclis salonuna asılan Kazım Bostancı, Ali Rıza Şeker ve Fikret Zaman, Elvanpazarcık Belediye Başkanı Ümit Uzun’a teşekkür ederek çiçek takdim ettiler.
Elvanpazarcık Belediye Başkanı Ümit Uzun, Belediyenin kurucu üyeleri Kazım Bostancı, Ali Rıza Şeker ve Fikret Zaman’a teşekkür ederek plaket verdi.

TTK'da göçük: 1 işçi hayatını kaybetti TTK'da göçük: 1 işçi hayatını kaybetti


 

Muhabir: Neriman Dengiz