Açılış törenine AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, AK Parti Zonguldak eski milletvekili Hamdi Uçar, Kozlu belediye başkanı ve AK Parti Kozlu belediye başkan adayı Ali Bektaş, kuzu eski belediye başkanı İl Genel Meclisi Kerim Yılmaz, Zonguldak İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, AK Parti Kozlu ilçe başkanı, il ilçe yöneticileri kadın kolları gençlik kolları ve çok sayıda davetli topluluğu katıldı.

ALİ BEKTAŞ: YARIM KALMIŞ İŞLERİ TAMAMLAYACAĞIZ

Başkan Bektaş açılış öncesi yaptığı açıklamada, Yeni dönemde yarım kalmış. tamamlayacaklarını belirterek şunları söyledi;

“Başkan demek cesaretli karar alabilecek biri demek. Başkan demek, sıkıldığınız, dertlendiğiniz, hastanız, cenazeniz olduğu zaman omuz yaslayacağınız, elinize omzunuza atacak bir adam oluyorsanız işte başkan odur. Başkan demek çok binaların o kadar çok fazla olduğu yerde kapıyı çaldığınızda karşınıza çıktığında Hüseyin Amca, Ayşe teyze yani karşına kimin çıkacağını bilmektir. Başkan olmak demek yıllarca burada yaşamayıp, ondan sonra bu insanlara gelin beni başkan yapın demek değildir. Yapacağız diyorlar. Zaten yaşanabilecek konu da olmasa, 1400 artar mıydı bir senede nüfus. Yaşanabilir, sonucuysa işte konusu budur. Başkan demek baba demek. Başkan demek, evlat demek. Başkan demek, amca demek. Başkan demek, kardeş demektir. Hissediyor musunuz bunu ruhunuzda? Yoksa başkan seçilirsiniz. Normal bir hayat da geçirirsiniz. Ama zor günleri, dar günleri unutmayın. 
Biz de hata yapmışızdır. Ama bilin yarım kalan işlerin tamamı burada öyle bitecek. Öyle bir sıkıntılı öyle bir zor coğrafyada yaşıyoruz ki bu coğrafyada hizmet yapmak çok zordur. Normal düz yerde 10 liraya yaptığınız yeri buraya 100  liraya yapıyorsunuz. On kat. Tabii belediye borçlu olacak. Bu ay 6 milyon lira para geldi İller Bankası'ndan. 14 milyon lira sadece maaş tutuyor. Hem seçim gezisi yaptım, hem 8 milyon lira para buldum. Sağ olsun milletvekillerim sayesinde. Yoksa bu maaşlarını nasıl ödeyeceksiniz? Hadi bakın. Belediye denetimlerle birlikte büyüdük. Merkez yönetiminin arkasında desteğini alamayan hiçbir belediyeci, kolay kolay belediyecilik yapamaz. Niye? Karmaşa çıkar. Hep böyle olmamış mıdır bütün Türkiye'de? Bu kadar seller, depremler, sıkıntılar olduğunda sadece yarım saatlik bir sıkıntı içinde Kozlu'da hiçbir yerde hissettirmedik. Niye? Çözüm buluyorsunuz. Şimdi bazıları diyor ki su işleri mi? Bakın şu işleri yaptıklarımızı şimdi anlatırsam zaten vakit yetmedi. 
Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Yapacaklarımızı da yaklaşık on beş gün sonra açıklayacağım. Göreceksiniz. Kozlu, Türkiye'nin bir numaralı ilçesi olacak. Herkes, herkes 'iyi ki burada yaşadım' diyecek. Benim fıtratımda hiçbir siyasi rakip hakkında konuşmak yoktur Hiç kimseyi bugüne kadar kavramadım. Ama kim geldiyse bana çamur attı. Kim geldiyse çamur akıttı. Biz çamurları düzeltiriz. Akan sudaki çamurları da düzeltiriz. Ama kalplerdeki çamurları asla düzeltemeyiz. Allah onları ıslah eylesin” dedi.

MUAMMER AVCI: BİZLER LAF DEĞİL HİZMET ÜRETİRİZ

AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı yaptığı konuşmada, "Bizler laf değil, hizmet üretiriz. Bizler kendini değil, kentini düşünürüz. Biz kendi halkının Caddeden bir anlayışa sahibiz. Eğer bugün Sayın Ali Bektaş burada marka haline gelmişse buradan başarılara imza atmışsa tamamıyla size olan yaklaşımından, size olan muhabbeti yüzünden olmuştur." dedi. Milletvekili Avcı konuşmasında şunları söyledi:

"Çok kıymetli kardeşlerim öncelikle ben burada şunu belirtmek isterim. Biz hakikaten Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğiyle birlikte yerel yönetim anlamında ki başarımızla Türkiye'yi yöneten bir partiyiz. 
Şayet yıllardır bu AK Parti belediyeciliği alanında yapmış olduğumuz hizmetlerden dolayı bir başarı elde ettiysek bu tamamıyla liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın bir ferasetidir. Bir yaklaşım tavrıdır Önce eser, hizmet siyasetidir diyen yaklaşımıdır, bilincidir. Dolayısıyla, çok kıymetli kardeşlerim, bizler belediyecilik anlayışımızı az önce de bahsettim. Başkanlarımız da ifade ettiler. Biz bugün burada belediye başkanımız olsun, il genel meclisi başkanımız olsun, hiç Belediye başkanımız olsun, yönetici kardeşlerimiz olarak hep buralardayız. Bizim bütün anlayışımız, yerel yönetimlerde ki bütün anlayışımızın şiarlarından bir tanesi. Bizler laf değil, hizmet üretiriz. Bizler kendini değil, kentini düşünürüz. Biz kendi halkının Caddeden bir anlayışa sahibiz. Eğer bugün Sayın Ali Bektaş burada marka haline gelmişse buradan başarılara imza atmışsa tamamıyla size olan yaklaşımından, size olan muhabbeti yüzünden olmuştur. Biz bunları biliyoruz Zonguldak'ımız genelinde çok kıymetli hizmetlere imza attık. Siz bunları yakinen biliyorsunuz, şahitsiniz. Evet, Kozlu özelinde de çok kıymetli işler yapıldı. Belki başkanın mütevaziliğinden bahsetmedi ama bakınız biz Kozlu'da bu dönemde sadece 48 bin ton asfalt serimi gerçekleşleştirdik. 10 bin  metreküp betonun yol serimini gerçekleştirdik. 25 bin metrekarelik parke yol serimi gerçekleştirdik. Biz 81 bin metrekare yeşil alana sahip  millet bahçesini Kozlu'ya kazandırdı. Benim Ali Bektaş başkanım. Hizmetleri var. Bunlar direkt insanların yaşam kalitesine, yaşam koçum diyen hizmetler. Ben bu hizmetleri daha da artarak devamını cenabı Allah'tan niyaz ediyorum. Şuradaki Göstermiş olduğumuz ben görüyorum partiyi ayırt etmek için bu birlik ve beraberliğin konuğumuz adına, Zonguldak'ımız adına artarak devamını diliyorum cenabı Allah'tan. Bugün burada seçim koordinasyon merkezimizin açılışını gerçekleştireceğiz inşallah bu açılış hayra açılış olur. Kozlu'muz için, berekete açılış olur diyorum ben. Ve geçmişte yerel seçimlerde göstermiş olduğumuz bu başarının inşallah ben inanıyorum ki Kozlu'muz özelinde, Zonguldak'ımız özelinde ve Türkiye'miz için inşallah 31 Mart noktasında da Taçlandırıcı bir vesile olmasını Cenabı Allah'tan niyaz ediyorum" 

NECDET KARAVELİ: HİZMETLERİMİZ DEVAM EDECEK

Zonguldak İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli'de yaptığı konuşmada Zonguldak il genel meclis üye sayısının 4'e yükseldiğini ve en az 3'ünü AK Parti olarak kazanacağını söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından seçim bürosu yapılan dualardan sonra hizmete açıldı.

Kaynak: Ercan Demir