Karaca Düğün Salonu'nda düzenlenen aday tanıtım ve proje lansmanında Kozlu Belediye Başkanı ve Başkan  adayı Ali Bektaş'ın tanıtımı ve proje lansmanı gerçekleştirildi.

NECDET KARAVELİ ÇALIŞMALARI ANLATTI

Ali Bektaş öncesinde ise İl Genel Meclisi Başkanı ve Başkan Adayı İl Genel Meclisi Adayı Necdet Karaveli konuştu. Necdet Karaveli bugüne kadar yaptığı ve yapılması planlanan çalışmaları anlattı.

ALİ BEKTAŞ  YAPTIKLARINI ANLATTI 26 PROJESİNİ TANITTI

Kozlu Belediye Başkanı ve Başkan  adayı Ali Bektaş, törende yaptığı konuşmada 5 yıllık döneminde yaptıklarını anlattı ve daha sonra 26 projesini tanıttı.

Aday tanıtım törenine Ak Parti il başkanı Mustafa Çağlayan, AK Parti Zonguldak bir önceki Milletvekili Hamdi Uçar, AK Parti Zonguldak milletvekili adayı Dilek Kaya, Zonguldak Belediye başkanı ve Cumhur ittifakı belediye başkan adayı Ömer Selim alan, Kilimli belediye başkanı ve başkan adayı Ali Bektaş, İl Genel Meclis üyeleri ve adayları belediye meclis üyesi ve adayları ve çok sayıda Partili topluluğu katıldı.
Saygı duruşu ve istiklal marşı bunu söylenmesi ile başlayan tören oldukça coşkulu geçti

NECDET KARAVELİ;  HİZMETLERİMİZ DEVAM EDECEK

il Genel Meclisi Başkanı ve Kozlu İl Genel Meclisi Adayı Nejdet Karaveli İl Genel Meclisi ve Belediye Başkanlığı için Ak Parti’ye destek isteyerek şu ifadeleri kullandı:
“Biz 15 yıldır Kozlu için çalıştık. Çalışmaya da devam edeceğiz. Ali Başkanım da burada çalışmalarına devam edecek. Sunumda gördünüz.Bütün bunları biz kimlerle yaptık?. İl genel meclis üyelerime muhtarlarıma, belediye başkanlarıma kocaman bir alkış istiyoruz. Biz protokol gibi durmadık. Köy köy gezdik. Gelecek 100 yılın köyleri için çalışmaya devam edeceğiz. Durmak yok yola devam diyorum. Cumhurbaşkanımıza yüzde 81 oy veren bütün köylülerimize teşekkür ediyorum. Bu seçimde en az 3 meclis üyesi çıkaracağımıza inanıyorum. Aynı desteği bekliyorum.”

DİLEK KAYA: KADINLARA ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Zonguldak Milletvekili Adayı Dilek Kaya, "Dünden beri sahadayım geziyorum. Sürekli kadınlarla ilgili projeleriniz var mı diyorlar. Belediye Başkanlarımız hizmet belediyeciliği yapıyorlar. Ak Parti Belediyelerimiz de kadınlarımıza ciddi anlamda değer veriyorlar. İstihdam yaratmak için, kadınlarımızı üretime kazandırmak için projelerini hazırlamışlar. Hep birlikte göreceğiz. Kozlu’da Ali Bektaş’ı bunları yapabilmesi için koltuğa oturtmak için sandıkları patlatacağız" dedi.

HAMDİ UÇAR: YATIRIMLARIN DEVAMI İÇİN DESTEK İSTİYORUZ

AK Parti Zonguldak eski  Milletvekili Hamdi Uçar, "Böyle bir coğrafyada böyle bir dünyada, haksızlığın, adaletsizliğin huzurluğun olduğu bir zaman içerisinde yerel seçimlerin ne kadar kıymetli olduğunu ifade etmek istiyorum. Cumhurbaşkanımız liderliğinde Ak Parti iktidarda olmasaydı bırakın maaş vermeyi bir sürü alanda sıkıntılar yaşayacaklardı. Yatırımlar bir şekilde devam ediyor. Evet sıkıntılar var. Kozlu, Kilimli ve Zonguldak’ta gelen hizmetleri hep beraber görüyoruz. Bundan sonrada Kilimli’den Kozlu’ya kadar yatırımların devamı için sizden destek istiyoruz. Ali Bektaş’ın projeleri küçümsenecek projeler değil. Bizden öncekileri görüyorsunuz. Diğerlerine inanmayın. Yerel yönetimlerde güçlü liderlere ihtiyacımız var. İnşallah Ali Başkanımızla birlikte yolumuza devam edeceğiz.” dedi.


MUSTAFA ÇAĞLAYAN: YAPARSA ALİ BEKTAŞ YAPAR

AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan'da konuşmasında yaparsa Ali Bektaş yapar dedi.

Kozlu kimle Zonguldak yatırımlarla birleştireceklerini ifade eden il başkanı Mustafa Çağlayan şunları söyledi;

"Kozlu’da kimi aday yapalım diye genel merkezde görüşürken hiç tereddüt etmedim. Dedim ki “Yaparsa Ali Bektaş Yapar” Kozlu’da oynanan oyunları Ali Bektaş bozar. Zonguldak’ta oturuyoruz ama Kozlu, Kilimli ve Zonguldak’ı birleştirme hayalimiz var.

Hem yerin altında hem yerin üstünde çalışmış, ikisini de iyi bilen bir belediye başkanımız var. Bu partimizde görev yapmış, hayatını kaybetmiş herkesi rahmetle anıyoruz. Buralar bize emanet. Onun için durmayacağız, yorulmayacağız ve çalışacağız. Bizim Başkanlarımızın Ankara’da her zaman kapısı var. Muhalefetin kimi var? Diğer belediye başkanlarına gidiliyor. Bizim en güvenilir kapımız Cumhurbaşkanımız. Sizden alacağımız destek ile Kozlu bambaşka bir yere gidecek. Bizim özelliğimiz laf değil iş üretmek. Böyle bir başkanın zor bulunabileceğini düşünüyorum. Zor bulmuşken kaybetmeyelim."

ALİ BEKTAŞ; YAPTIKLARIM YAPACAKLARIMIN TEMİNATIDIR.

Kozlu belediye başkanı ve başkan adayı Ali Bektaş çaplı konuşmada yaptığı hizmetleri slayt gösterisi eşliğinde anlattı.
Son iki dönem için önemli mesajlar veren başkan ve başkan adayı Ali Bektaş yaptıklarının yapacaklarının teminatı olduğunu belirterek şunları söyledi;
Bundan 6 ay önce Mustafa başkanım teklif ettiğinde ben “Yoruldum” demiştim. Mustafa başkanın tecrübene ihtiyacımız var ısrarı ile yeniden aday oldum. Allah razı olsun.
İnsan yaşıyorsa önce canlıdır. Başkaları için yaşıyorsa o zaman o zaman insandır. Başkan olmak öyle kolay değil. Kimin neye ihtiyacı var bilmektir. Zonguldak’a yatırım yapmak, Kozlu’ya yatırım yapmak çok zor. Düz memleketlere gelen para neyse bize de aynısı geliyor. Orada 10 milyona yapacağınız iş burada yapınca 100 milyon oluyor. Tüm bunlara rağmen çok şey başardık. Doğalgazı bile zor getirebildik. Bazıları diyor ki o sana oy vermeyecek bu vermeyecek. Zorla kimseye bana oy verin diyemem. Benim ne yapacağıma bakacaksınız onun ne yapacağına bakacaksınız. Herkes biliyor. Kim neyi ne şartlarda yapabilir diye. Bunu anlatacağız. Mahalleye gidiyoruz. Adamın biri çıkıyor diyor ki memleketime bir çivi çaktın. Allah razı olsun diyor. Ali Bektaş’ın bir çivisi bile yok diyenler yaptıklarımızı görsün.

2 senesi pandemi ile geçen bir dönemde daha ne yapacaktık? Yaptıklarımızı tek tek gördünüz. Kimse aptal değil. Bütün bunları yapmak için Cumhurbaşkanımızın desteğimize, o zamanki bakanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Birimiz hepimiz hepimiz birimiz için deyip Ankara’ya sürekli birlikte gittiğimiz Belediye Başkanımız Selim Alan ve Kamil Altun’a çok teşekkür ederim. Ama en büyük teşekkürü evlatlarıma çalışanlarıma ediyorum. Sağ olun var olun.


ALİ BEKTAŞ'IN PROJELERİ:
Başkan ve başkan adayı Ali Bektaş projeleri şu şekilde tanıttı:

Güney Mahallesi Sahil Bağlantı Yolu
Kozlu Kültür Merkezi
Mavi Dere Projesi Tamamlanacak
Katlı Otopark Projeleri
İhsaniye Mahallesine Toki
Kılıç Mahallesine Toki
Güney Mahallesi Kentsel Dönüşüm
İhsaniye Orta Ölçekli Osb
Esenköy Millet Bahçesi
İhsaniye Millet Bahçesi
4. Etap Sahil Tahkimat Ve Dolgu Alanı (Mendirek Yeniden Yapılacak)
4. Etap Sahil 
Hayvan Rehabilitasyon Merkezi
Güney Mahallesi Tabiat Parkı
Temiz Sahil Kozlu Sahili Temizlenecek
Değirmenağzı Temiz Su Arıtma
Olimpik Havuz Ve Spor Tesisleri
Yaşlı Bakım Merkezi
Engelsiz Yaşam Merkezi
Pazaryeri
19 Mayıs -Taşbaca Oyun Parkı
Zonguldak Kozlu Arası Sahilyolu Tramvay
Emeklilere Sosyal Tesis
Yazılım Ve Bilim Merkezi
Kadın Eli Projesi

Proje tanıtımı sonrası belediye meclis üyesi adaylarının tanıtımı gerçekleştirildi.

Muhabir: Ercan Demir