CHP Kozlu İlçe Başkanı Merve Arslan , Altuğ Dökmeci’nin Kozlu Karaca Düğün Salonu'nda planlanan proje tanıtım toplantısının neden gerçekleştirilmediğinin sebebini açıkladı.

Başkan Merve Arslan mevcut rakip Ali Bektaş adayın posterinin salon girişinde asılmış olmasından dolayı proje tanıtım toplantısının gerçekleşmediğini belirterek şunları söyledi:

“Sayın Kozlu Halkı ve İlgili Taraflar, Kozlu beldesi sınırları içerisinde bulunan Karaca Düğün Salonu'nda planladığımız proje tanıtım toplantısının neden gerçekleştirilmediğine dair bazı açıklamalarda bulunmak istiyoruz.

Toplantının yapılmamasının temel sebebi, mevcut rakip adayın posterinin salon girişinde asılmış olmasıdır. Taraf olduğunuz işletmede bu tür bir durumla karşılaşmak doğal olarak şaşırtıcıdır ve bu durumun toplantı ortamını etkileyeceği açıktır.İşletme yöneticisinin, rakip ilçe başkanının ve yerel iktidara yakın tüm grupların bu boş lakırdılarla kendi gündemlerini meşgul ettiklerinin farkında olmamaları da bir o kadar şaşırtıcı ve gülünçtür. Bizim gündemimiz Kozlu’da belediye başkanlığını kazanmaktır, emeklinin geçim sıkıntısıdır, vatandaşın mutfağındaki yangındır.

Bu açıklama samimi bir şekilde yapılmışsa, işletme yöneticisi olarak, öncelikle mevcut belediye başkanının posterinin kaldırılması veya Kozlu'da bulunan tüm Adayların resimlerinin asılmasıdır.İ şletme yönetici sürecin başından beri taraf olduğunu işletmesine poster asarak zaten belli ettiğinden dolayı sadece partimiz değil, diğer siyasi partilerinde aynı tutumda olması gayet doğaldır. Adalet ve tarafsızlık prensipleri doğrultusunda, herkesin eşit şartlarda yarışabilmesi için bu adımın atılması önemlidir.

Kozlu halkının desteği ve anlayışı bizim için son derece kıymetlidir.31 Mart sonrası Cumhuriyet Halk Partisin yöneteceği Kozlu Belediyesi’nde  daha adil ve şeffaf bir ortamda bir araya geleceğimizi tüm kamuoyuna ve muhattaplara bildiririz. Saygılarımızla”

Muhabir: Ercan Demir