Ankara'da Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak'ı ziyaret ettiğini belirten Kilimli  Belediye Başkanı Kamil Altun, Kilimli'ye ikinci bir Kapalı Spor salonu yapılacağı müjdesini vererek spor bakanının onay verdiğini ifade etti.

Ayrıca Kilimli Ahmet Şerifoğlu Stadı'nın Deniz tarafındaki tribinünün kapatılacağı müjdesini de veren Kilimli belediye başkanı Kamil Altun şunları söyledi.

KİLİMLİ AHMET ŞERİFOĞLU STADI'NIN DENİZ TARAFINDAKİ TRİBÜNÜ KAPATILACAK

Geçen hafta Ankara'ya gittik. Spor Bakanlığımıla a randevumuz vardı. Burada Kilimli ilçemizle devam eden yatırımlarımız var.  Daha önce şehir stadımızın tek tribününün kapatılması durumu vardı. Burada  ihaleyi alan firma maalesef olumsuz bir durum yaşadı. İhaleye fesh etti. Tekrar ihaleye çıkılması için Spor Bakanımızdan sözü aldık çok şükür. İnşallah ilerleyen tarihlerde şehir stadımızın tek tarafını, deniz tarafını Tribünü  kapatılacak.

KİLİMLİ İKİNCİ KAPALI SPOR SALONU YAPILACAK

Bölüm yolu üzerinde Kredi Yurtlar Kurumu'muzun devamında  yine daha önce söz verdiğimiz gibi ilçemizi ikinci yeni kapalı spor salonuna  kazandıracağız. Bunun burada müjdesini vereyim. Spor Bakanımız  bunun onayını da verdi. Hatta çok da mutlu oldu. Kilimli ilçemize daha önce birkaç defa gelmiş. Bu yatırımınların ilçemize tekrar yapılmasına onayı verdi. Çok yakında bunun ihalesi de çıkacak. 

Burada ilçemize yakışır ikinci bir kapalı spor salonu olacak. Zonguldak'ta çok şükür belki de ikinci kapalı spor salonu olan tek ilçe konumuna geleceğiz. Bu gerçekten gurur verici. 

İlçemiz biliyorsunuz her daim sporda, futbolda, basketbolda, voleybolda, hentbolda badminton da, hep dereceler alan ilçemizin gururu olan spor dallarıydı. Başarılı oluyordu. Tam bir sporcu fabrikası aslında ilçemiz. İkinci spor salonunu kazandırdığımızda sporcularımız çok daha rahat idman yapacaklar. Müsabakalara çok daha rahat hazırlanacaklar. Bunun da müjdesini vereyim.

KYK YURTLARININ BULUNDUĞU BÖLÜM YOLUNA BASKETBOL, VOLEYBOL VE TENİS SAHASI YAPILACAK

Kredi Yurtlar Kurumunun bulunduğu bölüm yoluna ayrıca voleybol, basketbol ve tenis sahaları yapılacağı müjdesini de veren Başkan Kamil Altun sözlerine şu şekilde devam etti:

''İlçemizi bilenler iyi bilir. burada da basketbol sahası, voleybol sahası ve tenis sahası olarak yapılacak. O caddemizi hatırlayanlar 3 sene öncesine kadar bilir. Köprübaşı mevkii, okullarımızın olduğu daha önce Kilimli şantiyesinin olduğu hatta şöyle tabir edeyim. kömür depoları vardı. İlçemizin pislenmesine sebep olan kömür depolarını kaldırmıştık. Yurtları yaptık. Erkek KYK yurdunun devamına da burada tesislerimizi yapıp tamamladıktan sonra en kötü caddeden, en kötü sokakta, en modern, en güzel cadde konumuna kavuşacak. Sanat ve Spor Caddesi diye inşallah çok yakışacak Kilimli'mize.
Tamamlandığında. Üniversite öğrencilerinde  yoğun şekilde spor salonunda yararlanacağı bir alan olacak. Tabii ki zaten meslek yüksekokulumuz Kilimli'ninn göz bebeği ama  sorunları, sıkıntıları vardı. Göreve geldiğimizde bunun da sözünü vermiştik. Bir meslek yüksek okulumuzun büyümesi, gelişmesi daha modern hale gelmesi için çalışacağız diye. 436 kişilik KYK yurdumuzu, ilçemize kazandırdık. İnanılmaz bir talep var. KYK yurdunun ilçemize kazandırılmasıyla beraber  meslek yüksekokulumuz tercih edilen bir okul oldu. Çok mutluyuz. Çok gururluyuz. ilçelerdeki kapasite olarak en yüksek meslek yüksekokulu oldu. Bunun tabii ki de KYK yurdumuzun ilçemize kazandırılmasında çok büyük önemi var. Ben bu hizmetin de bu yurdunda ilçemize kazandırılmasında emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. 

Kaynak: Ercan Demir