TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta 37. hafta oynanan ve 0-0 berabere sonuçları Ankaraspor- Nazilli Belediyespor maçı gündemden düşmüyor. 
Şike iddialarının ayyuka çıktığı şaibelerle dolu bu maç ile ilgili Türkiye Futbol Federasyonu Etik kurulu inceleme başlattı. 
Karşılaşma olayın üzerinden neredeyse iki hafta geçmesine rağmen  gündemden düşmüyor. 
Birçok ulusal Kanalda hala konuşulurken CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul Konuyu meclise taşıdı. 
Zonguldakspor'un hakkını yedirtmeyeceklerini belirten Eylem Ertuğrul, Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünde yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

 "Son zamanda ülke gündemine oturan bir diğer olay Zonguldak Kömürspor‘un küme düşmesine neden olan Ankaraspor - Nazillispor maçı. Bu maçta futbolcuların iki kaleye de atak yapmadığı, ceza sahası içine girmeden maçın bitirildiği görülüyor. Maç resmen Nazilli'nin ligde kalmasını garantileyip Zonguldak'ı küme düşürecek şekilde dizayn edilmiş, koca 90 dakikada her iki takımın da tek şutu olmadan 0-0 tamamlanmıştır. Şike iddiaları üzerine Türkiye Futbol Federasyonu harekete geçti. Dileriz, ders niteliğinde bir karar verirler. Bugün Zonguldak Kömürspor için konuşuyoruz ama bu tür olaylar göz ardı edildikçe Türk Futbolu olduğu yerde sayacak hatta daha da geriye gidecektir."

Muhabir: Ercan Aygün