CHP Zonguldak  Belediye Meclis Grubu adına açıklama yapan Grup Başkanvekili Dr. Atınç Kayınova,  Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan'ın sosyal medyada yaptığı "Elmas Park" paylaşımını eleştirdi.

Atınç Kayınova, "Selim Alan’a göre yıkılan Fevkani köprüsünün altından Elmaspark’a taşınan esnaf çok mutluymuş ve “İyi ki gelmişiz” diyormuş.  Değerli Zonguldaklı hemşerilerimiz, bu paylaşım ve bu haber külliyen gerçek dışıdır. Esnafın durumunun iyiliği ya da kötülüğünden öte bir belediye başkanının adeta teslim aldığı insanlar üstünden kamuoyunu yanıltan içerikle gerçek dışı bir paylaşım yapması başkanın içinde olduğu hezeyanın net göstergesidir. " dedi.

Başkanlık makamında oturan kişinin halkını kandırmaması gerektiğini belirten CHP Zonguldak  Belediye Meclis Grup Başkanvekili Dr. Atınç Kayınova, şunları söyledi;

Başkanlık makamında oturan kişi halkını kandırmamalıdır!
16.12.2023 tarihinde Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın sosyal medyadan yaptığı bir paylaşım yerel medyada da haber oldu. Selim Alan’a göre yıkılan Fevkani köprüsünün altından Elmaspark’a taşınan esnaf çok mutluymuş ve “iyi ki gelmişiz” diyormuş.
Değerli Zonguldaklı hemşerilerimiz, bu paylaşım ve bu haber külliyen gerçek dışıdır. Esnafın durumunun iyiliği ya da kötülüğünden öte bir belediye başkanının adeta teslim aldığı insanlar üstünden kamuoyunu yanıltan içerikle gerçek dışı bir paylaşım yapması başkanın içinde olduğu hezeyanın net göstergesidir. 
Şöyle ki 15.12.2023 sabahı partimiz ve grubumuz adına tarafımca Elmaspark ziyaret edilmiş ve gerek ortam gerekse de bireysel boyutta esnaflarımızın durumu incelenmiştir. Ne yazık ki sayın başkanın dediğinin tam da tersi bir durum mevcuttur. Esnafın gerek Elmaspark’daki duruma gerekse de yaşatılan sürece yönelik söylemleri hiç de Sayın Alan’ın dediği gibi değildir. Hatta tam tersidir. 
Ortam ısıtması yoktur. Orada olduğumuz sırada dışarısının ısısının bina içinden yüksek olduğu gözlenmiştir. Aydınlatma yeterli değildir. Giriş katında bile henüz 4 duvar beton ya da tuğla halinde alanlar mevcut olup buralarda ticari bir faaliyet olmadığı gibi herkes için güvenlik riski taşımaktadır. Dükkan alan şahıslar henüz buralarda bırakın ticareti, aldıkları yerleri dükkan formatına çevirici bir faaliyete dahi başlamamıştır. Üst katta da durum aşağı yukarı aynı olup esnaf kira vermediği için mutlu olmakla birlikte ticaretini sürdürebilme kaygısı yaşamaktadır. Bina aidatını çıkartmaktan şüphe eden ve şehir merkezinde dükkan kiralama çabasında olan esnaflar olduğu öğrenilmiştir. 
Günde 300 insanın belki girdiği Elmaspark’a yeni yerinde açılan sosyete pazarı ile birlikte o günlerde 1000 kişinin girdiği öğrenilmiştir. Sadece Elmaspark esnafı değil tüm Acılık esnafı bölgedeki ticari hareketin artması beklentisi içindedir.  
CHP grubu olarak Belediye Başkanına önerimiz, gerçek dışı söylemlerle ya da esnafı hedefe koyan açıklamalarla algı yönetimi yapmak yerine, Acılık semtinde bütüncül bir yaya-araç-otopark-ticari faaliyet-toplu taşıma-refüj-kaldırım vb. düzenlemelerle insana dokunan icraatlar yapmaktır.
Görüldüğü kadarı ile 5 yıldır icraat yapmak yerine sadece konuşan, kavga eden, polemik yaratan, partisini dizayna çalışan ve hiçbir şeyden ders çıkarmayan Selim ALAN hala aynı kafada yol almaya çalışmaktadır. Zonguldak’ın kaybedecek bir 5 yılı daha yoktur"

Kaynak: Ercan Demir