Gazilere hitap eden Bakan Işıkhan, "Hiç kuşkusuz bugün huzur ve güven içerisinde yaşayabiliyorsak, şanlı  bayrağımızı korkmadan, göğsümüzü gere gere tüm coğrafyalarda  dalgalandırabiliyorsak bin yıllık kadim tarihimizi yazan vatanımızın ve  milletimizin bölünmez bütünlüğü için, bekası için, mücadele veren şehitlerimiz ve  gazilerimizin cesaretleri sayesindedir" dedi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan Gazilerle yemekte buluştu.

Polisevi'nde düzenlenen yemeğe AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Muammer Avcı ve Ahmet Çolakoğlu CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul, Vali Osman Hacıbektaşoğlu, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan ve protokol katıldı.

Protokol üyeleri gazilerle birlikte ayrı ayrı masalara oturarak birlikte yemek yediler.

Bakan Işıkhan masaları tek tek dolaşarak gazilerle selamlaştı.
Ardından Kuran-ı Kerim ve dualar okundu.

Işıkhan yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Bu toprakları kanlarıyla bizlere vatan kılan, hakkı ödenmez şehitlerimizin emaneti,  şehit yakınlarımız,
Hepinizi saygıyla selamlıyorum.
Bu anlamlı tören vesilesiyle 19 Eylül Gaziler Günü’nüzü en içten dileklerimle  kutluyor, kanlarıyla suladıkları bu toprakları bizlere vatan kılan aziz şehitlerimizi  ve ahirete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum.

Bugün burada bizlerle bir arada bulunan kıymetli gazilerimiz ve yakınları başta  olmak üzere istiklalimiz ve istikbalimiz için mücadele vermiş hayatta olan gazilerimize de şahsım ve milletim adına şükranlarımı sunuyor, esenlikler  diliyorum.
Bu uğurda ailesini, eşini, evladını, yakınlarını kaybetmiş tüm vatandaşlarımıza  saygı ve selamlarımı iletiyorum.
Hiç kuşkusuz bugün huzur ve güven içerisinde yaşayabiliyorsak, şanlı  bayrağımızı korkmadan, göğsümüzü gere gere tüm coğrafyalarda  dalgalandırabiliyorsak bin yıllık kadim tarihimizi yazan vatanımızın ve  milletimizin bölünmez bütünlüğü için, bekası için, mücadele veren şehitlerimiz ve  gazilerimizin cesaretleri sayesindedir.
Allah’ın ayetleri ve Resul’ünün şehadetle ilgili hadisleri ortadadır.
Bu büyük müjdeye mazhar olan kahramanlarımız için hangi söz kâfi gelir, hangi kalem ve kelâm onları hakkıyla anlatabilir ki.
 İstiklal Şairimiz Mehmet Akif’in de İstiklal Marşımızda; “Bastığın yerleri toprak  diyerek geçme, tanı, düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı” diyerek ifade ettiği  gibi attığımız her bir adımın bedelinin canla, kanla, alın teriyle ödenmiş olduğunu  unutmamalıyız.
Şehitlerimiz ve gazilerimiz bizim ortak değerlerimiz, vatan sevdam" dedi.
(HABER-ERCAN DEMİR)

Editör: Göksel Çolak